Alvarez - Dąbrowski o miejsce numer 1 rankingu WBC!

Sporty walki

"Jest takie powiedzenie: „Im dłużej czekasz, tym mniej się spodziewasz. Czekałem na decyzję (Adonisa Stevensona) wystarczająco długo. Wystarczy" – mówi promotor gali 10 grudnia w Casino de Montreal, Yvon Michel ogłaszając walkę sklasyfikowanego na pierwszym miejscu rankingu World Boxing Concil, niepokonanego Eleidera Alvareza (20-0, 10 KO) z Polakiem Norbertem Dąbrowskim (19-5, 7 KO)! Szansa została wywalczona... w Wieliczce!

Dąbrowskiemu ekipa Michela przyglądała się jeszcze przed walką w Wieliczce. Polak ani nikt z jego otoczenia nie miał pojęcia, jak wysoka był stawka jego walki z Markiem Matyją. Gdyby przegrał, szansa walki o zostanie obowiązkowym rywalem Adonisa Stevensona do pasa mistrza świata zniknęłaby równie szybko, jak się pojawiła. Wygrana postawiła go na pierwszym miejscu wśród branych pod uwagę rywali Alvareza

 

„Chcieliśmy od razu konfrontacji ze Stevensonem. Współpracownicy namawiali mnie żeby Alvarez czekał w sposób aktywny, walcząc. Nie byłem przekonany, czy to dobra droga, ale w końcu ustąpiłem”- mówi Michel. Promotor doskonale zdaje sobie sprawę z ryzyka. „Storm” Alvarez to obok Stevensona jego największa gwiazda, a ewentualna porażka – choć mieszkający w Kanadzie Kolumbijczyk jest oczywiście faworytem – oznaczałaby utratę miejsca numer 1 w rankingu WBC. „Wiem, że jest ryzyko, ale jestem przekonany, że wygram” – mówi Alvarez. „Dla nas niebezpieczeństwo tej walki (z Dąbrowskim) jest chyba mniejsze niż pozytywy z niej wypływające. Dąbrowski – podobnie jak Stevenson jest leworęczny, nigdy nie przegrał przez nokaut” – dodaje Michel.

 

Dla „Norasa” Dąbrowskiego walka w Montrealu to szansa, jaką się ma raz w życiu. A czasami nigdy. Na ringu w mieście, gdzie tak dobrze, choć w przegranej walce, zaprezentował się Andrzej Fonfara, Dąbrowski na pewno pójdzie na całość...bo co ma do stracenia? Walka Alvarez-Dąbrowski będzie głównym pojedynkiem gali w Montrealu, transmitowanej w Kanadzie i USA w ramach gal Premier Boxing Champions.

 

W załączonych materiałach wideo skróty walk z udziałem Norberta Dąbrowskiego.

Przemek Garczarczyk, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie