UnREAL! Legia zremisowała z Realem!

Legia Warszawa zagrała z Realem Madryt kapitalne spotkanie. Nie dość, że zawodnicy Jacka Magiery podjęli walkę, to zrobili to w świetnym stylu. Po niesamowicie emocjonującym meczu zremisowali 3:3, a przegrywali już 0:2!

Mecz dla Legii nie mógł się gorzej rozpocząć. Już w pierwszej akcji Real objął prowadzenie. I to w jakim stylu! Gareth Bale fenomenalnie uderzył z woleja i umieścił piłkę idealnie w okienku bramki Arkadiusza Malarza. Stracony gol nie sprawił jednak, że z legionistów uleciało powietrze. Oczywiście była widoczna przewaga jakościowa Realu, ale podopieczni Jacka Magiery nie bali się grać w piłkę i ofiarnie bronili dostępu do własnej bramki. Aż do 35. minuty…

Po pięknej akcji zespołowej Bale odegrał do Karima Benzemy, który precyzyjnym uderzeniem pokonał Malarza. Niespodziewanie Legia odpowiedziała już po pięciu minutach! Piękną indywidualną akcją popisał się Vadis Odjidja-Ofoe. Belg znalazł sobie miejsce przed polem karnym i znakomitym strzałem od słupka dał Legii kontaktowego gola.

Nadal to Real stwarzał sobie więcej sytuacji, ale strzały były blokowane bądź bronione przez Malarza. W 58. minucie doszło do sensacji! Miroslav Radović przebiegł kilka metrów i zdecydował się na uderzenie z dystansu, a z nim nie poradził sobie Keylor Navas!

Real nadal nie potrafił wykorzystać nadarzających się sytuacji. Pojawiała się irytacja i proste techniczne błędy. Na fali dobrego wyniku coraz lepiej w defensywie grała Legia i skoncentrowała się na kontratakach. Jeden z nich skończył się zwycięskim golem dla ekipy Jacka Magiery!

Aleksandar Prijović w 83. minucie zgrał piłkę do Thibaulta Moulina, a ten precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. Niestety mistrzowie Polski nie cieszyli się długo z prowadzenia. Już po kilku minutach wyrównał Mateo Kovacić. Mimo że wynik się już nie zmienił to obie drużyny miały szanse na zwycięstwo. Najlepszą miał Lucas Vazquez, ale w ostatniej akcji trafił w poprzeczkę…

Legia sprawiła sensację na skalę europejską. Remis po świetnej grze z Realem nie przejdzie bez echa w mediach, a przecież mistrzowie Polski mieli szansę na zwycięstwo!

Legia Warszawa – Real Madryt 3:3 (1:2)

Bramki: 0:1 Gareth Bale (1), 0:2 Karim Benzema (35), 1:2 Vadis Odjidja-Ofoe (40), 2:2 Miroslav Radovic (58), 3:2 Thibault Moulin (83), 3:3 Mateo Kovacic (86).

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Bartosz Bereszyński, Jakub Rzeźniczak, Michał Pazdan, Adam Hlousek - Miroslav Radovic (77. Aleksandar Prijovic), Michał Kopczyński, Thibault Moulin, Vadis Odjidja-Ofoe (86. Tomasz Jodłowiec), Guilherme - Nemanja Nikolic (69. Michał Kucharczyk).

Real Madryt: Keylor Navas - Daniel Carvajal, Raphael Varane, Nacho, Fabio Coentrao (77. Marco Asensio) - Mateo Kovacic, Toni Kroos, Alvaro Morata (85. Mariano Diaz) - Gareth Bale, Karim Benzema (65. Lucas Vazquez), Cristiano Ronaldo.

Sędzia: Pavel Kralovec (Czechy). Spotkanie bez publiczności.