Ekstraliga żużlowa: Kołodziej nowym zawodnikiem Fogo Unii Leszno

Żużel
Ekstraliga żużlowa: Kołodziej nowym zawodnikiem Fogo Unii Leszno
fot. Cyfra Sport

Występujący ostatnio w Unii Tarnów Janusz Kołodziej został nowym żużlowcem Fogo Unii Leszno - poinformowano na konferencji prasowej. Zawodnik ten startował już w leszczyńskim klubie - w latach 2010-11 zdobył złoty i srebrny medal drużynowych mistrzostw Polski.

Kołodziej podpisał z wielkopolskim klubem roczny kontrakt. Nie ukrywał, że cieszy się z powrotu do Leszna.

 

"Czuję się niesamowicie. Wiem, że w Unii Leszno jest wysoki poziom i chcę na takim poziomie się ścigać. Cieszę się, że udało nam się szybko porozumieć. Moim celem jest rywalizować wśród najlepszych i cały czas podnosić swoje umiejętności" - powiedział Kołodziej.

 

Nie ukrywał, że spadek Unii Tarnów z ekstraligi był jednym z powodów podjęcia decyzji o zmianie barw klubowych.

 

"Bardzo mi przykro, że moja drużyna spadła z ligi. Starałem się jak mogłem pomagać, ale moje siły się wyczerpały" - tłumaczył.

 

Prezes Fogo Unii Piotr Rusiecki przyznał, że rozmowy z byłym już kapitanem Unii Tarnów nie trwały zbyt długo.

 

"Jeśli dwie strony chcą się dogadać, to negocjacje nie trwają długo. Wszystko załatwiliśmy podczas jednego spotkania" - podkreślił.

 

Jak dodał, skład jest już skompletowany. Wcześniej kontrakty przedłużyli Emil Sajfutdinow, Piotr Pawlicki, Grzegorz Zengota i Peter Kildemand. Ważne umowy mają juniorzy Bartosz Smektała, Dominik Kubera oraz Daniel Kaczmarek. Odejdzie natomiast Tobiasz Musielak i prawdopodobnie Nicki Pedersen. Rusiecki zaznaczył, ze Duńczyk wciąż jest zawodnikiem Fogo Unii.

 

"Z Nicki Pedersenem jesteśmy umówieni na poniedziałek i tyle mogę powiedzieć w tym temacie" - wyjaśnił sternik Fogo Unii.

 

32-letni Kołodziej, wychowanek Unii Tarnów, to obecnie jeden z najbardziej utytułowanych polskich żużlowców. Czterokrotnie zdobył tytuł drużynowego mistrza kraju (2004, 2005, 2010, 2012) oraz trzykrotnie złoto w indywidualnych mistrzostwach Polski (2005, 2010, 2013). Przez kilka sezonów występował w reprezentacji, zdobywając dwa złote medale MŚ (2010, 2011). Pięć lat temu był pełnoprawnym uczestnikiem cyklu Grand Prix, zajął wówczas 14. lokatę.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze