Futbol amerykański: Polak zaproszony do gry w meczu USA z reprezentacją Europy

Inne
Futbol amerykański: Polak zaproszony do gry w meczu USA z reprezentacją Europy
fot. Cyfra Sport

Patryk Matkowski został zaproszony do gry w reprezentacji Europy w meczu ze Stanami Zjednoczonymi w futbolu amerykańskim. Jego występ stoi jednak pod znakiem zapytania, bo zawodnik Panthers Wrocław sam musi opłacić sobie podróż i pobyt za oceanem.

Matkowski jest czołowym zawodnikiem Panthers, z którymi w tym roku zdobył mistrzostwo Polski oraz wygrał Ligę Mistrzów. W finałowym starciu Ligi Mistrzów z Milano Seamen był najlepszy na boisku.

 

„Patryk to jeden z najlepszych skrzydłowych w europejskim futbolu amerykańskim, co udowodnił w czasie turniej Final Four Ligi Mistrzów. Jest jednym z najszybszych i najzwinniejszych zawodników w naszej drużynie” – ocenił Matkowskiego prezes wrocławskiego klubu Jakub Głogowski.

 

Doskonała gra wrocławianina została doceniona przez europejskie władze futbolu amerykańskiego, które zaprosiły Polaka do reprezentacji Starego Kontynentu na mecz ze Stanami Zjednoczonymi, który zostanie rozegrany 16 grudnia w Myrtle Beach w Południowej Karolinie. Matkowski musi jednak sam opłacić sobie podróż i pobyt za oceanem, na co potrzebne jest 22 tys. zł.

 

Ponieważ nie stać go na taki wydatek, zwrócił się o pomoc do kibiców. Zbiórka pieniędzy na wyjazd Polaka do USA odbywa się na platformie crowdfundingowej www.wspieram.to. Aby pomóc trzeba wejść na stronę internetową www.wspieram.to/patrykwusa, kliknąć "wspieram.to.teraz" i zasilić projekt wpłatą minimum 10 zł.

 

„To jednak wciąż dla nas zaskoczenie, że tak młody zawodnik otrzymał tak prestiżowe wyróżnienie. Jego wyjazd stoi pod znakiem zapytania. Jestem jednak przekonany, że wspólnymi siłami uda się zebrać wymaganą kwotę” – powiedział Głogowski.

 

„Panthers” zapewnili, że dla osób, które dokonają wpłaty czekać będą nagrody – bilety na mecze, karnety, klubowe koszulki oraz zdjęcia z podziękowaniami. Zbiórka trwać będzie do 27 listopada. Organizatorzy akcji i sam Matkowski zapewniają, że jeżeli nie uda do tego czasu zebrać całej kwoty, wszystkie wpłaty zostaną zwrócone.

kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie