PŚ w skokach: Silny skład Niemców na inaugurację

Zimowe
PŚ w skokach: Silny skład Niemców na inaugurację
fot. PAP

Trener niemieckich skoczków narciarskich Werner Schuster ogłosił skład zespołu, który wystąpi w pierwszych w sezonie konkurach Pucharu Świata w fińskim Ruka. Niemcy, tak jak Polska i Norwegia, mogą wystawić siedmiu zawodników.

W zespole znaleźli się Severin Freund, drugi w klasyfikacji generalnej PŚ w poprzednim sezonie, Richard Freitag (9. miejsce), Andreas Wellinger (17.), Stephan Leyhe (23.), Karl Geiger (30.), Markus Eisenbichler (39.) i David Siegel (49.).

 

W zawodach tegorocznej Letniej Grand Prix najlepiej z tej siódemki prezentował się Wellinger, który zajął drugie miejsce, zdecydowanie przegrywając z Maciejem Kotem.

 

Wielką niewiadomą jest natomiast forma drugiego skoczka poprzedniego sezonu pucharowego Freunda, który przez kilka miesięcy przechodził rehabilitację po operacji stawu biodrowego i w LGP wystąpił tylko w dwóch konkursach, zajmując ostatecznie 47. miejsce.

 

Pierwsze konkursy Pucharu Świata w sezonie 2-16/17 odbędą się w dniach 25-26 listopada w Ruka w pobliżu Kuusamo.

 

Oficjalnym rekordzistą obiektu jest Austriak Gregor Schlierenzauer, który skoczył 147 m w konkursie rozegranym 1 grudnia 2007 roku. Zimowy rekord nieoficjalny wynosi 150,5 m, należy do Fina Ville Larinto i był ustanowiony 26 listopada 2010.

SA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie