Zwycięstwo Realu Madryt. Dwa gole Bale'a

Piłkarze Realu Madryt pokonali na własnym stadionie Leganes 3:0 w niedzielnym meczu 11. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Dwie bramki zdobył Walijczyk Gareth Bale, a jedną Alvaro Morata.

Beniaminek czyste konto na Santiago Bernabeu zdołał zachować 38 minut. Wówczas podanie Isco wykończył Bale. Na 2:0 ten sam piłkarz podwyższył w ostatniej akcji przed przerwą. Morata natomiast wynik ustalił w 77. minucie.

Real prowadzi w tabeli i o pięć punktów wyprzedza drugą Barcelonę, która swój mecz 11. kolejki rozegra dopiero wieczorem. Na wyjeździe zmierzy się z Sevillą.

W sobotę porażki doznało Atletico Madryt, które uległo na wyjeździe Realowi Sociedad 0:2. Natomiast Deportivo La Coruna, z Przemysławem Tytoniem w bramce, zremisowało na wyjeździe z Granadą 1:1.

Real Madryt - Leganes 3:0 (2:0).

Bramki: Bale 38 i 45+1 Morata 77.