Henke tymczasowym trenerem Ingolstadt

Piłka nożna
Henke tymczasowym trenerem Ingolstadt
fot.PAP/EPA

Michael Henke został mianowany tymczasowym trenerem piłkarzy FC Ingolstadt. 59-letni szkoleniowiec we wtorek poprowadzi pierwszy trening z drużyną. Po słabym początku sezonu w Bundeslidze dwa dni temu z funkcji szkoleniowca zwolniony został Markus Kauczinski.

Bawarska ekipa nie wygrała żadnego z dziesięciu meczów tego sezonu i w tabeli zajmuje przedostatnie miejsce. Ingolstadt ma zaledwie dwa punkty i bilans bramek 7-21. W sobotę drużyna uległa na własnym stadionie Augsburgowi 0:2.

 

Kauczinski pracował od maja. Henke był wieloletnim asystentem Ottmara Hitzfelda, a między 2013 a latem 2016 pracował w Ingolstadt jako drugi szkoleniowiec. Obowiązki trenera przyjmuje tylko tymczasowo, ponieważ prezes Harald Gaertner powiedział, że definitywnie chce znaleźć kogoś innego.

 

"Pracujemy bardzo intensywnie nad znalezieniem nowego szkoleniowca. Kogoś, kto będzie umiał wyciągnąć nas z kryzysu. Michael jest rozwiązaniem tymczasowym i najlepszym w tej chwili, ponieważ doskonale zna drużynę i wszystkie okoliczności" - podkreślił prezes.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie