CCC Polkowice rozbite przez Rosjanki!

Koszykarki CCC Polkowice przegrały we własnej hali z Nadieżdą Orenburg 46:70 (9:9, 9:18, 14:17, 14:26) w trzecim swoim meczu grupy B Euroligi. Polski zespół pozostaje bez zwycięstwa, a rosyjski ma ich komplet.

Zdecydowanym faworytem pojedynku CCC z Nadieżdą były Rosjanki, które do Polkowic przyjechały z kompletem dwóch zwycięstw. Polski zespół dzięki twardej obronie długo jednak stawiał opór rywalkom. Po pierwszej kwarcie był remis 9:9. W tym okresie obie drużyny zaprezentowały fatalną skuteczność rzutów z gry. W przypadku CCC było to 25 procent, a Nadieżda była jeszcze gorsza, bo zaledwie 21 procent.

Początek drugiej kwarty należał do polkowiczanek, które w pewnym momencie prowadziły nawet 16:11. Na niespełna cztery minuty przed końcem tej części meczu ponownie był remis (18:18) i trener polskiego zespołu Stefan Svitek wziął czas. Po wznowieniu gry przyjezdne zaczęły stosować pressing na całym boisku i CCC miało duże problemy z wypracowaniem sobie dogodnych pozycji rzutowych. Rosjanki natomiast systematycznie punktowały, wykorzystywały rzuty osobiste i na przerwę schodziły z dobrym dla nich rezultatem 27:18.

Trzecia kwarta zaczęła się od 5:0 dla Nadieżdy, która generalnie prowadziła już 32:18. To był decydujący moment spotkania. Przyjezdne przejęły kontrolę nad meczem, z dużą swobodą rozgrywały swoje ataki i nie pozwalały CCC zmniejszyć strat. Tak było już do końca. W ostatniej odsłonie spotkania trener Roberto Iniguez mocno rotował składem, a mimo wszystko i ta przewaga jego zespołu rosła.

CCC Polkowice - Nadieżda Orenburg 46:70 (9:9, 9:18, 14:17, 14:26)

CCC Polkowice: Isabelle Harrison 14, Mariona Ortiz 8, Marija Rezan 6, Walerija Musina 5, Raisa Musina 4, Magdalena Leciejewska 4, Marta Urbaniak 3, Brittany Boyd 2, Noemi Mayombo 0, Ewelina Gala 0

Nadieżda Orenburg: Tiffany Mitchell 14, Tatiana Petruszina 10, Zhosselina Maiga 10, Ludmiła Sapowa 9, Elena Beglowa 7, Amanda Zahui 7, Natalia Anoikina 5, Cristina Ouvina 4, Elizabeth Williams 3, Anastasia Szilowa 1