Za nami pierwsze spotkanie w sprawie wyboru selekcjonera siatkarzy

Siatkówka
Za nami pierwsze spotkanie w sprawie wyboru selekcjonera siatkarzy
fot. PAP

W środę, 9 listopada odbyło się wspólne posiedzenie Wydziału Szkolenia PZPS i Zespołu ds. wyboru trenera kadry narodowej mężczyzn. - Nim podejmiemy decyzję o wyborze trenera musimy dokonać rzetelnego bilansu złożonych ofert. Każdy z kandydatów jest kompetentny i ambitny - powiedział prezes PZPS Jacek Kasprzyk.

Przewodniczący Zespołu –  Jacek Kasprzyk – Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Paweł Papke – Wiceprezes ds. Sportu i Szkolenia a jednocześnie Przewodniczący Wydziału Sportu i Szkolenia, przedstawili członkom wydziału komplet szesnastu aplikacji na stanowisko selekcjonera męskiej kadry. Dokonano wspólnej analizy złożonych ofert wskazując, że każdy z kandydatów posiada odpowiednie kwalifikacje, przygotowanie merytoryczne i doświadczenie.

 

Uczestnicy spotkania uznali, że najważniejsze będą bezpośrednie rozmowy z wybranymi kandydatami podczas, których trenerzy zaprezentują wizje pracy z reprezentacją Polski, planowane cele sportowe a PZPS  przedstawi swoje oczekiwania i model współpracy z selekcjonerem.

 

- To było bardzo ważne i bardzo merytoryczne spotkanie grona ekspertów – powiedział Jacek Kasprzyk. – Nim podejmiemy decyzję o wyborze trenera musimy dokonać rzetelnego bilansu złożonych ofert. Każdy z kandydatów jest kompetentny i ambitny. Związek interesują sukcesy  reprezentacji i jesteśmy przekonani, że również szkoleniowców pragnących pracować z naszą kadrą.. Dokonamy rozważnego wyboru, które poprzedzą rzetelne analizy i takiemu celowi służyło dzisiejsze spotkanie z Wydziałem Szkolenia. Siatkówka to gra zespołowa i tej zasady trzymamy się w procesie wyłaniania nowego selekcjonera – dodał szef Zespołu.

 

Zespół ds. wyboru trenera kadry mężczyzn w najbliższych dniach opracuje wnioski z dzisiejszego spotkania z Wydziałem Szkolenia a w przyszłym tygodniu wyłoni grupę szkoleniowców, z którymi prowadzone będą bezpośrednie rozmowy.

psl, pzps.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie