Młody Niemiec bije rekordy! Hat-trick w debiucie

Piłka nożna

W eliminacjach MŚ 2018 Niemcy pokonali San Marino aż 8:0. Tym razem nie był to rekordowy wynik, ale nie zabrakło rekordów indywidualnych, które pobił w tym meczu młody Niemiec. Serge Gnabry, bo o nim mowa, w debiucie ustrzelił hat-tricka!

Gnabry to 21-letni pomocnik iworyjskiego pochodzenia. Zawodnik Werderu Brema przekonał do siebie Joachima Lowa i przeciw San Marino wyszedł w pierwszym składzie. Piłkarz szybko pokazał, dlaczego nosi miano wielkiego talentu. Już w 9. minucie zdobył debiutancką bramkę w narodowych barwach… a następnie dołożył dwie kolejne!

 

Tym samym jest pierwszym od dziesięciu lat Niemcem, który w debiucie zdobył bramkę. To jednak tylko pierwsze osiągnięcie Gnabry’ego. Jest jednym z zaledwie sześciu zawodników, którzy w debiucie przynajmniej dwa razy wpisali się na listę strzelców. Co więcej, hat-tricka w debiucie ustrzeliło, poza nim, tylko dwóm piłkarzom. Dołączył do Dietera Muellera oraz Fritza Waltera.  Jeszcze nikt w historii niemieckiego futbolu w debiucie nie zdobył więcej bramek.

 

Wszystkie bramki Serge'a Gnabry'ego w załączonym materiale wideo.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze