Rajdowe MŚ: Mikkelsen liderem po pierwszym dniu zmagań w Australii

Moto
Rajdowe MŚ: Mikkelsen liderem po pierwszym dniu zmagań w Australii
fot. PAP

Norweg Andreas Mikkelsen (VW Polo WRC) prowadzi po pierwszym dniu rywalizacji w Rajdzie Australii, 13., ostatniej rundzie mistrzostw świata. Hubert Ptaszek i Maciej Szczepaniak (Peugeot 208 T16), którzy startują w WRC 2, zajmują 12. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Mikkelsen po 11 odcinkach specjalnych o 15,4 s wyprzedza Francuza Sebastiena Ogiera (VW Polo WRC), a trzeci jest Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC) ze stratą 22,5 do Mikkelsena.

 

Kłopoty z zawieszeniem miał na początku dnia Fin Jari-Matti Latvala (VW Polo WRC), który całego tego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Wicemistrz globu po piątkowej rywalizacji plasuje się na 16. pozycji.

 

Polska załoga traci do lidera ponad 4,5 minuty.

 

Już w połowie października Ogier zapewnił sobie czwarty z rzędu tytuł. W Australii trwa więc walka o drugie miejsce w klasyfikacji generalnej na koniec sezonu. Największe szanse mają Neuville, Mikkelsen i kierowca z Nowej Zelandii Hayden Paddon (Hyundai I20 WRC).

 

Zmagania w ten weekend są ostatnią rundą MŚ z udziałem ekipy czterokrotnych mistrzów globu - Volkswagena, który postanowił zakończyć starty w prestiżowym cyklu.

 

Trasa tegorocznego rajdu licząca ponad 1300 km została podzielona na 23 odcinki specjalne o łącznej długości 315 km. Zakończenie nastąpi w niedzielę.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze