Były trener Majewskiego wybrany na prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki

Inne
Były trener Majewskiego wybrany na prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki
fot. PAP

Henryk Olszewski został wybrany w sobotę na prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Głosami 59 delegatów pokonał dotychczasowego szefa federacji Jerzego Skuchę, za którym opowiedziało się 30 osób.

Skucha i Olszewski byli jedynymi kandydatami na to stanowisko. W głosowaniu podczas obrad w Warszawie udział wzięło 90 delegatów z 16 okręgów. Oddano 89 ważnych głosów.

 

Urodzony w Warszawie 64-letni Olszewski, związany z lekkoatletyką od 1965 roku, kandydował również cztery lata temu, ale wówczas przegrał ze Skuchą. Szerszej publiczności znany jest przede wszystkim jako trener dwukrotnego mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą Tomasza Majewskiego, który w tym roku zakończył karierę.

 

„Serdecznie dziękuję za wybór mojej osoby. Dziękuję tym, którzy na mnie głosowali. Prezesem chcę być tylko jedną kadencję. To domena dla ludzi młodych, tylko dlatego startowałem, że nikt taki się nie zgłosił” – podkreślił tuż po ogłoszeniu wyników.

 

Zwrócił się także do Skuchy: „Dziękuję ci Jurku za te dwie kadencje”.

 

68-letni Skucha, doktor nauk matematycznych, urodzony w Proszowicach koło Krakowa, po raz pierwszy został wybrany na prezesa na zjeździe w Spale 10 stycznia 2009 roku, a w 2012 roku delegaci ponownie mu zaufali. Przez osiem lat (1997-2004) był kierownikiem szkolenia PZLA. W dalszej części obrad zjazdu delegaci wybiorą skład zarządu.

AŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie