Tomasz Majewski w zarządzie PZLA

Inne
Tomasz Majewski w zarządzie PZLA
fot. PAP

Dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski został wybrany do zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wcześniej nowym prezesem został jego wieloletni trener Henryk Olszewski. Zarząd liczy sześć osób.

Na początku obrad w Warszawie został przegłosowany wniosek o zmianę statutu sekretarza generalnego w federacji. Nie będzie on już automatycznie członkiem zarządu, a osobą zatrudnioną przez związek. Dzięki temu do obsadzenia było sześć miejsc.

 

Zgłoszonych zostało 11 kandydatów. Najwięcej głosów otrzymali: Majewski (Warszawa) 72, Zbigniew Polakowski (Katowice) 69, Tadeusz Osik (Poznań) 64, Robert Paluch (Zielona Góra) 59, Sebastian Chmara (Bydgoszcz) 50 i Grzegorz Sobczyk (Kraków) 47.

 

„Czuję satysfakcję, ale teraz trzeba ciężko pracować i tym się zajmiemy. To wszystko wyjdzie w trakcie, ale mamy zgraną drużynę. Na pewno chcemy poprawić ogólną sytuację, mimo że jest dobra. Zawsze może być jednak lepiej. Możemy się dalej rozwijać i o to nam będzie chodzić. Na pewno będziemy się starać o organizację dużych imprez, ponieważ nic tak nie rozpędza dyscypliny” – powiedział Majewski.

 

Nie weszła m.in. dwukrotna wicemistrzyni świata w skoku o tyczce Monika Pyrek-Rokita (Szczecin).

 

„Wielka szkoda, bo w zarządzie potrzebna jest świeża krew, młodzi ludzie, którzy mają energię i chcą działać. Cieszę się, że przynajmniej Tomkowi się udało, a ja nadal będę działać” – obiecała.

 

W sobotę w Warszawie Olszewski w wyborach na prezesa PZLA pokonał dotychczas sprawującego władzę Jerzego Skuchę 59:30.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie