Jotko rozpoczął od kilku kopnięć, ale Brazylijczyk w miarę szybko potrafił przenieść walkę w okolice siatki oktagonu, gdzie zyskiwał przewagę nad Polakiem. Chwilę potem pojedynek wrócił na środek maty, a tam 27-latek zadał kilka ciosów. Leites to zawodnik, który świetnie czuje się w parterze chciał sprowadzić pojedynek do tej płaszczyzny.

 

Brazylijczyk miał na swoim koncie aż 15 poddań, więc można było się obawiać, że w ten sposób będzie chciał zakończyć starcie, zwłaszcza, iż jeszcze w pierwszej odsłonie wykonał sprowadzenie. Jotko jednak potrafił odwrócić sytuację. Podobnie było w drugiej partii. Brazylijczyk przyjął kilka ciosów, po czym obalił Polaka. Zawodnik urodzony w Elblągu po raz kolejny świetnie się obronił i zdobył w parterze dominującą pozycję. Tam punktował rywala.

 

Ostatnia runda to popis obronnych umiejętności Jotki, który bronił się przed obaleniami, a następnie skontrował rywala. Będąc na górze Polak konsekwentnie rozbijał przeciwnika, a walkę zakończył świetną kombinacją uderzeń. Wygrać przed czasem się nie udało, ale sędziowie i tak nie mieli wątpliwości kto był w tej walce lepszy. Na kartach punktowych widniał wynik (2x 30-27, 29-27) dla Jotki, który odniósł już szóste zwycięstwo w UFC.

 

Walką wieczoru na brazylijskiej gali było drugie stracie pomiędzy Ryanem Baderem (22-5, 8 KO, 4 SUB), a Antonio Nogeuirą (22-8, 7 KO, 6SUB). Po raz drugi, tym razem przez techniczny nokaut zwyciężył Amerykanin. Ponadto w Sao Paulo przez jednogłośną decyzję wygraną odniosła Claudia Gadelha (14-2, 2 KO, 6 SUB), która pokonała Cortney Casey (6-4, 3KO, 3 SUB). Brazylijka w swojej karierze dwukrotnie mierzyła się z Joanną Jędrzejczyk (13-0, 4 KO, 1 SUB) i oba starcia przegrała. Ostatnio głośno mówiło się o jej ewentualnym pojedynku z Karoliną Kowalkiewicz (10-1, 1 KO, 2 SUB) o miano drugiej zawodniczki (zaraz po pierwszej Jędrzejczyk) w wadze muszej.

 

Wyniki gali UFC Fight Night 100 w Sao Paulo:

   

Walka wieczoru:

Ryan Bader pok. Antonio Rogerio Nogueirę przez TKO (uderzenia w parterze), runda 3.

 

Karta główna:

Thomas Almeida pok. Alberta Moralesa przez TKO (uderzenia w parterze), runda 2.

Claudia Gadelha pok. Cortney Casey przez jednogłośną decyzję (3x 30-27).

Krzysztof Jotko pok. Thalesa Leitesa przez jednogłośną decyzję (2x 30-27, 29-27).

Kamaru Usman pok. Warlley Alvesaa przez jednogłośną decyzję  (29-27, 30-26, 29-28).

Sergio Moraes pok. Zaka Ottowa przez niejednogłośną decyzję (2x 30-27, 28-29).

 

Karta wstępna:

Cezar Ferreira pok. Jacka Hermanssona przez poddanie (duszenie trójkątne) runda 2.

Gadzhimurad Antigulov pok. Marcosa Rogerio de Limę przez poddanie (gilotyna) runda 2.

Johnny Eduardo pok. Manny’ego Gamburyana przez TKO (uderzenia w parterze), runda 2.

Luis Henrique Barbosa pok. Christiana Colombo przez poddanie (gilotyna) runda 3.

Pedro Munhoz pok. Justina Scogginsa przez poddanie (gilotyna) runda 2.

Darren Stewart pok. Francimara Barroso przez TKO (uderzenia w parterze), runda 1.