Gwiazdy proszą sędziów o żółte kartki, aby... mieć wolne święta!

Piłka nożna
Gwiazdy proszą sędziów o żółte kartki, aby... mieć wolne święta!
fot. PAP

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych sędziów świata Howard Webb, który znajduje się już na emeryturze przyznał podczas obszernego wywiadu, że zawodnicy Premier League mają ciekawy sposób na spędzenie Świąt Bożego Narodzenia z rodziną. Aby pauzować i dostać dzień wolnego... proszą sędziów o żółte kartki.

Kolejka w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, czyli sławne Boxing Day, Nowy Rok - w Anglii tradycja rozgrywania spotkań Premier League w okresie świątecznym istnieje niemal od zawsze, piłkarze nie mogą więc liczyć na taryfę ulgową i rodzinne święta w porównaniu do ich kolegów z innych lig. Święta Bożego Narodzenia to dla nich zwykle jedna z największych harówek w roku, jednak niektórzy z nich znaleźli niecodzienny sposób na kilka dni wolnego.

Znany brytyjski arbiter Howard Webb, który zakończył karierę sędziego w 2014 roku przyznał w wypowiedzi dla jednej z brytyjskich telewizji, że część zawodników... prosiła go o żółte kartki, aby pauzować w okresie świątecznym!
- Czy kiedykolwiek jakiś zawodnik poprosił cię o kartkę?
- W okolicach świąt piłkarze Premier League marzyli o przerwie, słyszałem wówczas: żółta kartka mogłaby pomóc mi spędzić czas z rodziną.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie