Zerwane ścięgno Achillesa to jeden z najpoważniejszych urazów w wyczynowym sporcie, który przekreślił już wiele karier sportowców. Taka groźba wisi nad reprezentantem Polski Michałem Szybą, który kontuzji doznał już na samym początku spotkania w Lidze Mistrzów z Orlen Wisłą Płock. Do urazu nie przyczyniła się żadna osoba trzecia, a rozgrywający upadł na parkiet, po tym jak nieszczęśliwie się poślizgnął.

Szybie natychmiastowo została udzielona pomoc, ale Polak niestety nie mógł już wrócić na boisko i pomóc kolegom. Obserwował poczynania obu drużyn tylko z perspektywy ławki rezerwowych. Według nieoficjalnych informacji, do jakich dotarł portal WP Sportowe Fakty gracz Kadetten Schaffhausen ma zerwane ścięgno Achillesa.

Taki scenariusz przekreśliłby wyjazd Szyby na mistrzostwa świata do Francji, które rozegrane zostaną w styczniu 2017. Jeśli nieoficjalne informacje się potwierdzą to naszego kadrowicza czeka kilka miesięcy przerwy. Dla reprezentacji Polski byłaby to fatalna wiadomość, po tym jak karierę reprezentacyjną zakończył przed kilkoma dniami Krzysztof Lijewski, który przez lata był podstawowym prawym rozgrywającym. Szyba miał być jego naturalnym zastępcą...