Były kadrowicz Anglii zmienił reprezentację! Zagra dla "Słoni"

Piłka nożna
Były kadrowicz Anglii zmienił reprezentację! Zagra dla "Słoni"
fot. PAP

Urodzony w Abidżanie 24-letni angielski piłkarz Wilfried Zaha zdecydował, że będzie występował w reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej. W latach 2012-2013 rozegrał jako zmiennik dwa mecze w kadrze Anglii.

Występujący na co dzień w Crystal Palace Zaha, w obecności m.in. selekcjonera reprezentacji "Słoni" Michela Dussuyera i prezesa federacji Sidy'ego Diallo, podpisał stosowne dokumenty umożliwiające mu grę w nowej ekipie narodowej.

W ekipie Anglii zadebiutował w listopadzie 2012 roku w sparingu ze Szwecją (2:4) w Sztokholmie. Był wtedy też piłkarzem Crystal Palace, ale wówczas drugoligowego. Wszystkie bramki dla gospodarzy strzelił Zlatan Ibrahimovic; ostatni gol przewrotką z ponad 20 metrów. Kilka miesięcy później Zaha wystąpił w innym towarzyskim spotkaniu - ze Szkocją 3:2 na londyńskim Wembley. W obu tych spotkaniach wchodził z ławki rezerwowej, łącznie spędził na boisku niewiele ponad 20 minut.

Trzy dni przed meczem ze Szkotami, Zaha oficjalnie zadebiutował w Manchesterze United ("Czerwone Diabły" zapłacił 17,5 mln euro), w potyczce o Tarczę Wspólnoty z Wigan Athletic (2:0).

Zaha urodził się w Abidżanie, lecz mając cztery lata przeniósł się z rodziną do Anglii.

ch, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze