Mistrzowie świata żegnają się z dwoma zawodnikami

E-sport
Mistrzowie świata żegnają się z dwoma zawodnikami

Na swoim oficjalnym fanpage na facebooku drużyna SK Telecom T1, która trzykrotnie zwyciężyła Mistrzostwa Świata League of Legends, oficjalnie potwierdziła krążące pogłoski, mówiące o tym, że drużynę opuszcza dwóch zawodników oraz pomocniczy trener.

Z zespołem żegnają się: jungler Bae "Bengi" Seong-ung, toplaner Lee "Duke" Ho-Seong oraz jeden z trenerów Lee "PoohManDu" Jeong-hyeon. Biorąc pod uwagę zdobyty dokładnie miesiąc temu puchar sezonu szóstego, jest to spore zaskoczenie, szczególnie w przypadku pierwszego z graczy, który na całym turnieju, a szczególnie w potyczkach finałowych, prezentował się z naprawdę dobrej strony.

 

Bengi przez całą swoją karierę, czyli ostatnie 3 i pół roku, był pod skrzydłami organizacji SKT i razem z Fakerem jest jedyną osobą na świecie, która może pochwalić się zdobyciem aż trzech tytułów mistrzowskich. Przez cały ten czas był on podporą swojego zespołu, a przez wielu żartobliwie nazywany był "trzecim zaklęciem przywoływacza Fakera", jednak od 2016 roku jego zmiennik Kang "Blank" Sun-gu coraz częściej pojawiał się na scenie, być może w celu przygotowania drużyny na odejście jej kluczowego gracza.

 

Ustąpienie ze swoich miejsc pozostałej dwójki również jest zaskakujące. Duke został przyjęty do SKT pod koniec 2015 roku po dwóch znakomitych splitach pod szyldem NaJin e-mFire, z których po wiosennym został nawet nagrodzony tytułem MVP, a PoohManDu był w 2013 roku jednym z członków drużyny, kiedy sięgała ona po trofeum w sezonie trzecim i w ostatnim roku powrócił do niej jako część sztabu szkoleniowego. Póki co żaden z nich nie podał powodu swojej decyzji.

Jednocześnie organizacja poinformowała o przedłużeniu kontraktów z pozostałymi członkami zespołu, którego skład na chwilę obecną prezentuje się następująco:

  • Top - brak (do tej pory subem na tej pozycji był Kim "Profit" Joon-hyung, lecz nie potwierdzono jeszcze, czy będzie on grał w głównym składzie)
  • Dżungla - Kang "Blank" Sun-gu
  • Mid - Lee "Faker" Sang-hyeok
  • ADC - Bae "Bang" Jun-sik
  • Support - Lee "Wolf" Jae-wan
Kamil Adamczyk

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze