Koncert Zielińskiego! Polak bohaterem Napoli

Piotr Zieliński został bohaterem Neapolu! Zagrał kapitalne spotkanie na Stadio San Paolo przeciw Interowi Mediolan. Polak na boisku spędził 90 minut, strzelił gola i zanotował piękną asystę. Jego Napoli wygrało 3:0.

Zieliński to zdecydowanie najlepszy zawodnik tego spotkania. Pierwsza połowa to koncert w wykonaniu reprezentanta Polski. Na otwarcie wyniku potrzebował zaledwie 107 sekund. To najszybsze trafienie zawodnika Napoli od ponad roku. W listopadzie 2015 roku Gonzalo Higuain potrzebował zaledwie 64 sekund, żeby trafić do siatki… Interu.

To był jednak dopiero początek kapitalnej gry Polaka. Już po chwili asystował przy trafieniu Marka Hamsika. I to w jaki sposób! Posłał kapitalne otwierające podanie do Słowaka, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Samirem Handanoviciem. Nie był to przypadek. Zieliński popisał się podobnym zagraniem, kiedy to idealnie obsłużył Lorenzo Insigne, ale tym razem nie przyniosło to gola. Przerzuty „na nos”, dokładne podania i gra jeden na jeden. To był kapitalny mecz Polaka, który do tego wszystkiego dorzucił jeszcze żółtą kartkę.

W drugiej połowie Napoli kontrolowało przebieg spotkania. Wynik meczu ustalił już w 51. minucie sprytnym strzałem Insigne. Tym samym klub z Neapolu wskoczył na szóste miejsce w tabeli i do liderującego Juventusu traci pięć punktów, a do drugiej Romy zaledwie jeden. Trzeba jednak pamiętać, że te drużyny w tej kolejce jeszcze nie grały. Inter jest ósmy i po trzech meczach znalazł swojego pogromcę.

SSC Napoli – Inter Mediolan 3:0 (2:0)

Bramki: Piotr Zieliński 2’, Marek Hamsik 9’, Lorenzo Insigne 51’.