Samsung przedłuża kontrakty

E-sport
Samsung przedłuża kontrakty

Szaleństwo na koreańskiej scenie powoli się uspokaja i wiemy coraz więcej o składach drużyn, które przystąpią do wiosennego splitu LCK. Dotyczy to także informacji o wicemistrzach świata – drużynie Samsung Galaxy.

Organizacja, znana przede wszystkim z wygrania światowego czempionatu w 2014 roku (dywizja White) oraz nieoczekiwanego występu w finale tegorocznych mistrzostw globu, uregulowała sytuację niemal wszystkich graczy, którzy do tej pory reprezentowali formację. W drużynie w komplecie zostaje podstawowa piątka składająca się z takich zawodników jak Lee „CuVee” Seong-jin, Kang „Ambition” Chan-yong, Lee „Crown” Min-ho, Park „Ruler” Jae-hyuk i Jo „CoreJJ” Yong-in. Nowy kontrakt podpisał także rezerwowy strzelec Lee „Stitch” Seung-ju, natomiast formację opuścił drugi toplaner Kwon „Helper” Yeong-jae. Nad swoją przyszłością nadal zastanawia się alternatywny zawodnik wsparcia Kwon „Wraith” Ji-min, który dopiero pod koniec sezonu stracił pozycję w podstawowym składzie na rzecz objawienia turnieju kwalifikacyjnego na Mistrzostwa Świata – CoreJJ’a. Pomimo tego faktu Wraith nadal mógł liczyć na sporadyczne występy, ale 21-latek nie jest przekonany czy satysfakcjonuje go rola zmiennika.

 

Jednocześnie do zespołu Samsung Galaxy dołączył nowy trener. Głównym szkoleniowcem nadal pozostaje Choi „Edgar” Woo-beom, ale od tej pory pomagać mu będzie Yeo „TrAce” Chang-dong, dla którego będzie to pierwszy epizod w tej roli. TrAce jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w najnowszej historii rozgrywek LCK, bowiem przez ostatnie trzy i pół roku pełnił rolę toplanera w zespole Jin Air Green Wings.  27-latek już od dłuższego czasu nosił się z zakończeniem kariery, ale ostatecznie na początku ubiegłego sezonu wygrał rywalizację z utalentowanym Kimem „SoHwan” Jun-yeongiem i zdecydował się odwlec tę decyzję. Jak już jednak oficjalnie wiemy, sezon 2016 był ostatnim rokiem TrAce’a w roli gracza i teraz były toplaner będzie chciał spróbować swoich sił w roli trenera.

Rafał Fiodorow
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie