Dujszebajew: Pokonaliśmy jedną z najlepszych drużyn w Europie

Piłka ręczna
Dujszebajew: Pokonaliśmy jedną z najlepszych drużyn w Europie
fot. PAP

"Gratulacje dla moich zawodników. Przede wszystkim za walkę. Jestem bardzo szczęśliwy, bo pokonaliśmy świetny zespół, jeden z najlepszych w Europie" - powiedział po wygranej z Vardarem Skopje trener Vive Tauronu Kielce Tałant Dujszebajew.

Po meczu Vive Tauron – Vardar Skopje (27:24) powiedzieli:

 

Tałant Dujszebajew (trener Vive Tauron Kielce): „Gratulacje dla moich zawodników. Przede wszystkim za walkę. Nie jesteśmy w najwyższej formie, ale dzięki tej walce i oczywiście naszym kibicom, zdołaliśmy wygrać to spotkanie. Milic w drugiej połowie zrobił dużą różnicę. Wygrał dużo pojedynków sam na sam z naszymi zawodnikami. Jestem bardzo szczęśliwy, bo pokonaliśmy świetny zespół, jeden z najlepszych w Europie”.


Vive Tauron górą w starciu z Vardarem

 

Tobias Reichmann (prawoskrzydłowy Vive Tauron Kielce): „To był dla nas bardzo trudny mecz. Zagraliśmy lepiej niż w pierwszym meczu w Skopje. Przede wszystkim Vardar nie wyprowadził tylu groźnych kontr. Zmarnowaliśmy w drugiej połowie kilka stuprocentowych sytuacji. Ale liczy się zwycięstwo, które przybliża nas do pierwszego miejsca w grupie”.

 

Raul Gonzalez Gutierrez (trener Vardaru Skopje): „To było bardzo dobre spotkanie. Nie rozpoczęliśmy go zbyt dobrze. Zdecydowanie lepszy mieliśmy początek drugiej połowy. Stahinja Milic dał nam kilka szans, abyśmy mogli zbliżyć się do Vive. Gospodarze zagrali świetnie zarówno w obronie, jak i w ataku, dlatego przegraliśmy ten mecz. Wasi kibice stworzyli niesamowitą atmosferę”.

 

Ivan Cupic (prawoskrzydłowy Vardaru Skopje): „Początek nam nie wyszedł, ale powoli odrabialiśmy straty. Doprowadziliśmy nawet do remisu, ale pod koniec pierwszej połowy znów zrobiliśmy kilka błędów, które Vive wykorzystało. W drugiej połowie Milic bronił fantastycznie. Jeszcze na trzy minuty przed końcem mieliśmy kilka szans, aby zmniejszyć przewagę kieleckiego zespołu. Nie wykorzystaliśmy ich. Mimo porażki, dalej walczymy o pierwsze albo drugie miejsce w grupie.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie