FNX jednak przesunięty do rezerw SK Gaming

E-sport
FNX jednak przesunięty do rezerw SK Gaming

Potwierdziły się sensacyjne doniesienia związane z roszadami w SK Gaming. Z oficjalnego oświadczenia dowiadujemy się, że Lincoln ‘fnx’ Lau zostaje zepchnięty do rezerwy. Zastąpi go – jak na razie tymczasowo – portugalski strzelec, Ricardo ‘fox’ Pacheco.

Pogłoski o roszadach w brazylijskim zespole pojawiły się w zeszłą sobotę. Drużyna, bez wiedzy fnx’a, nie zgłosiła go finałów drugiego sezonu ECS w Anaheim, w jego miejsce rejestrując właśnie foxa. W kuluarach mówiło się, że powodem takiego zajścia stały się wewnętrzne spory w zespole, zahaczające nawet o odbijanie dziewczyn swoich kompanów. Kapitan formacji szybko zaprzeczył jednak plotkom, dziś oficjalnie zabierając głos w sprawie:

 

Lincoln odegrał kluczową rolę w osiąganych przez nas sukcesach. Stanowił ważny element zespołu i to dzięki niemu w tym roku zdobyliśmy tak wiele – mówił Gabriel ‘FalleN’ Toledo, kontynuując już mniej optymistycznie: – nasza drużyna może jednak radzić sobie z powodzeniem tylko wtedy, gdy wszyscy zawodnicy grają do jednej bramki. Ostatnio nie czułem tego, żeby cała ekipa miała taką samą wizję przyszłości.Formacja miewa lepsze i gorsze chwile, w których potrzeba specjalnej motywacji, ciężkiej pracy i pełnego zaangażowania, by wrócić na szczyt – dodał. – Wszyscy bez wyjątku, nawet fnx, przez ostatnie miesiące ciężko pracowali, by naprawić nasze błędy, aczkolwiek ostatecznie poczuliśmy, że zmiana będzie konieczna, by SK mogło z powodzeniem się rozwijać.

 

Jak się okazuje, fox zastąpi Brazylijczyka nie tylko, jak myśleli wszyscy w weekend, podczas finałów drugiego sezonu ECS. Portugalczyk w trykocie niemieckiego klubu pojawi się także na styczniowym Majorze od ELEAGUE. Co ciekawe, w Atlancie SK Gaming będzie broniło dwukrotnie wywalczonego tytułu mistrza świata. Ogromna odpowiedzialność spoczywa więc na Pacheco, który bez zespołu pozostaje od sierpnia bieżącego roku. Portugalczyk opuścił wtedy szeregi FaZe Clanu, by zrobić w składzie miejsce sześć lat młodszemu Aleksi ‘allu’ Jalliemu. Cały czas nie wiemy, kto na stałe uzupełni lukę po Lau.

 

 

Skład SK Gaming na czas finałów drugiego sezonu ECS oraz ELEAGUE Major:

 

  • Marcelo ‘coldzera’ David
  • Gabriel ‘FalleN’ Toledo
  • Fernando ‘fer’ Alvarenga
  • Ricardo ‘fox’ Pacheco
  • Epitacio ‘TACO’ de Melo
Szymon Groenke

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze