"Od długiego czasu czekałem na to, aby nasza drużyna wystąpiła w rozgrywkach europejskich i to marzenie w końcu się spełnia. Naszym przeciwnikiem został węgierski klub Fino KAPOSVÁR. Gra z nimi będzie dla nas wyzwaniem, gdyż posiadają w składzie kilku bardzo dobrych zawodników. My także mamy mocną drużynę, dlatego optymistycznie podchodzimy do tego wydarzenie" – skomentował dyrektor sportowy IBB Polonii Londyn Chris Hykiel.

 

"Występ w CEV Challenge Cup jest dla naszych zawodników, sztabu trenerskiego i wszystkich członków klubu wielkim krokiem do światowej siatkówki. Zrobimy wszystko żeby wypaść jak najlepiej. Chcemy zapisać nową kartę w historii Angielsko-Polskiej siatkówki" – powiedział trener Piotr Graban.

 

"Jestem zawodnikiem IBB Polonii od wielu lat i w tym czasie dużo się zmieniło, a gra w CEV Challenge Cup jest naturalnym następstwem rzeczy dla drużyny, która robi postępy na każdej możliwej płaszczyźnie. Mam nadzieję, że jako jeden ze starszych, doświadczonych na arenie międzynarodowej zawodników przyczynię się do dobrych wyników w europejskich pucharach" – skomentował atakujący IBB Polonii Tomasz Lasocki.

 

Mecz będzie szczególny także ze względu na grających w nim zawodników. Na boisku pojawią się dwa pokolenia angielskiej siatkówki. Mark Banasiewicz, który przed trzydziestu laty zdobył z IBB Polonią Londyn pierwsze mistrzostwo Anglii oraz Joaquin Bello, szesnastoletni reprezentant Anglii kadetów, mogący pochwalić się już złotym medalem w turnieju plażowym NEVZA. Joaquin to przedstawiciel nowego pokolenia angielskich graczy, a jego obecność w składzie to sygnał, że IBB Polonia jest drużyną, która wspiera angielskie siatkarskie talenty.

 

"Powrót do grona zawodników IBB Polonii Londyn po takim czasie będzie dla mnie bardzo emocjonujący. Dołożę wszelkich starań, aby pomóc drużynie, tym bardziej, że mój powrót na parkiet na czas europejskich pucharów był inicjatywą klubu. O przeciwniku nie wiem zbyt wiele, jednak zdaję się na trenerów, Piotra Graban i Patrika Selepa, którzy dokonują jego analizy" – oznajmił powracający do drużyny Mark Banasiewicz.

 

Spotkanie wyjazdowe rozpocznie się o godzinie 18.00 czasu warszawskiego (17.00 czasu londyńskiego). Mecz domowy londyńskiej drużyny odbędzie się 18 grudnia 2016 r. w Bełchatowie, w której na co dzień swoje spotkania rozgrywa PGE Skra.

 

Rewanżowe spotkanie IBB Polonia Londyn - Fino Kapsovar SE, które zostanie rozegrane 18 grudnia w Bełchatowie o godzinie 18.00, będzie transmitowane w Polsacie Sport.