PŚ w biathlonie: Zwycięstwo Fourcade'a w sprincie w Pokljuce

Francuz Martin Fourcade odniósł 50. zwycięstwo w biathlonowym Pucharze Świata. W piątek wygrał sprint na 10 km w słoweńskiej Pokljuce, wyprzedzając Norwega Johannesa Thingnesa Boe i Rosjanina Antona Szypulina. Polacy zajęli odległe lokaty.

Fourcade na najwyższym stopniu podium stanął po raz czwarty w piątym starcie w tym sezonie. W inauguracyjnej rundzie w Oestersund Francuz wygrał sprint, bieg indywidualny na 20 km oraz rywalizację par mieszanych, wspólnie z rodaczką Marie Dorin Habert. W biegu na dochodzenie był w Szwecji trzeci.

W piątek Francuz był bezbłędny na strzelnicy, podobnie jak Boe, który stracił do niego 13,7 s. Obaj zawodnicy wybiegli na trasę po drugim strzelaniu z niemal identycznymi czasami, ale Fourcade był zdecydowanie szybszy od rywala na ostatnim okrążeniu.

Francuz, który walczy o szóstą z rzędu Kryształową Kulę, jest zdecydowanym liderem klasyfikacji generalnej. Ma już 78 punktów przewagi nad drugim Boe.

Najlepszy z Polaków Grzegorz Guzik zajął 71. miejsce i nie zakwalifikował się do sobotniego biegu na dochodzenie na 12,5 km. Nie wystąpią w nim także Mateusz Janik (87. pozycja) i Łukasz Szczurek (93.).

O 14.15 rozpocznie się rywalizacja kobiet w sprincie na 7,5 km.