Nie można jeszcze powiedzieć, że czas bardzo szybko ucieka Włodarczykowi, ale na pewno jest istotnym czynnikiem. Polak chce jeszcze spróbować boksować o mistrzostwo świata, więc sobotnie zwycięstwo jest czymś absolutnie koniecznym. Stawką będzie należący do "Diablo" pas IBF Inter-Continental, a jak zapowiedział w poniedziałkowym magazynie Puncher trener pięściarza Fiodor Łapin to właśnie w tej organizacji będą szukać najważniejszych walk.
Podjęcie walki z Hartem było znakiem, że idziemy w stronę IBF-u. W WBC jest bardzo dużo niewiadomych - Breidis, Huck, a nie do końca określił się Bellew. Poszliśmy w stronę IBF-u, bo to jedyna organizacja, która trzyma się reguł. Jeśli jest obowiązkowy pretendent, to musi zaboksować o mistrzostwo świata - powiedział.
Wydaje się, że Harth nie ma wystarczających atutów, by na dłuższą metę zagrozić Włodarczykowi, więc polscy kibice mogą być spokojni. Włodarczyk jest w stanie w ciągu kilku rund wybić - i to całkiem dosłownie - rywalowi boks z głowy. Po bardzo prawdopodobnym zwycięstwie kto wie, czy "Diablo" nie zbliży się na niewielką odległość od pojedynku z świeżo upieczonym mistrzem świata - Muratem Gassijewem (24-0, 17 KO).

Wcześniej w ringu zaprezentują się polscy cruiserzy - Michał Cieślak oraz Nikodem Jeżewski, którzy powalczą o mistrzostwo Polski. Faworytem jest oczywiście ten pierwszy, zamierzający w przyszłym roku ruszyć na treningi do Stanów Zjednoczonych. Jeżewski nie boi się jednak mocnego ciosu rywala, twierdząc, że o wszystkim zdecyduje forma dnia.

- Wrocław to bardzo fajne miasto. Jeszcze nie miałem okazji tu boksować, więc cieszę się, że będę mógł się tutaj zaprezentować - powiedział Cieślak.

Karta walk gali we Wrocławiu:

Walka wieczoru:
Waga cruiser: Krzysztof Włodarczyk (51-3-1, 37 KO) - Leon Harth (14-1, 10 KO)

Waga cruiser: Michał Cieślak (14-0, 10 KO) - Nikodem Jeżewski (12-0-1, 7 KO)
Waga super półśrednia: Przemysław Runowski (12-0, 2 KO) - Mykola Vovk (12-1, 8 KO)
Waga super półśrednia: Przemysław Zyśk (2-0, 1 KO) - Ruslan Mokrytskyi (1-1, 1 KO)
Waga półciężka: Marek Matyja (11-1, 4 KO) - Olegs Fedotovs (21-27, 15 KO)
Waga lekka: Konrad Dąbrowski (8-1, 1 KO) - Nadzir Bakhshyieu (2-4-1, 0 KO)
Waga ciężka: Sergiej Werwejko (4-0, 2 KO) - Andre Bunga (4-6-1, 4 KO)
Waga średnia: Oleksandr Strecki (1-0, 1 KO) - Aleksejs Ribakovs (3-0, 2 KO)

Transmisja gali od 17.30 w Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight.