Natalia Maliszewska na podium w Szanghaju!

Inne
Natalia Maliszewska na podium w Szanghaju!
fot.facebook

Natalia Maliszewska zajęła trzecie miejsce w wyścigu na 500 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku w Szanghaju. Dzień wcześniej łyżwiarka z Białegostoku uplasowała się na dziewiątej pozycji. Podobnie jak w sobotę zwyciężyła Brytyjka Elise Christie.

Christie uzyskała czas 42,734, wyprzedzając Włoszkę Ariannę Fontanę - 42,835 oraz Maliszewską, która wynikiem 42,913 wyraźnie poprawiła własny rekord kraju. Poprzedni - 43,238 - uzyskała w październiku ubiegłego roku w Montrealu. W tej konkurencji Kamila Stormowska była 35., a Patrycja Markiewicz 36.

 

Na 1000 m najlepsza była Choi Ming Jeong z Korei Południowej. Magdalena Warakomska zajęła 23. miejsce, Oliwia Gawlica - 35., a Monika Grządkowska - 36. W sztafecie Polki uplasowały się na dziesiątej pozycji. Triumfowały Koreanki.

 

W rywalizacji mężczyzn na 500 m zwyciężył w niedzielę Chińczyk Wu Dajing. Rafał Anikiej był 29. Bartosz Konopko, szósty w sobotę na tym dystansie, nie startował, za to ścigał się na 1000 m, zajmując 32. lokatę. W tej konkurencji triumfował reprezentant Węgier Shaoang Liu.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze