PlusLiga: Gracze Gogola lepsi od Effectora

W spotkaniu inaugurującym czternastą kolejkę PlusLigi siatkarze Espadonu Szczecin pokonali drużynę Effectora Kielce 3:0. Konfrontacja w Azoty Arenie była debiutem trenera Michała Gogola.

Trzynasta kolejka PlusLigi okazała się pechowa dla szkoleniowca Espadonu Szczecin Milana Simojlovicia. Po wyjazdowej porażce 1:3 z ekipą BBTS Bielsko-Biała, Serb zrezygnował ze stanowiska, a jego miejsce zajął dotychczasowy asystent - Michał Gogol. Espadon nie był faworytem w starciu z ekipą z Kielc, choć podopieczni Dariusza Daszkiewicza przeżywali ostatnio kryzys, w czterech poprzednich grach schodzili z boiska pokonani.

Zmiana trenera najwyraźniej ożywczo wpłynęła na siatkarzy ze Szczecina, którzy po raz pierwszy w obecnym sezonie zgarnęli z parkietu komplet punktów. Wcześniej otrzymali walkower za mecz ze Skrą, pokonali po tie-breaku Łuczniczkę Bydgoszcz i AZS Częstochowa, a pozostałe dziesięć spotkań przegrali.

Pierwszy set starcia Espadonu z Effectorem miał zacięty przebieg, a jego wynik na 25:23 ustalił Michał Ruciak. W drugim emocji było jeszcze więcej. Zwieńczyła go rywalizacja na przewagi, w której goście mieli sześć piłek setowych. ostatecznie jednak błędy przyjezdnych przechyliły szalę zwycięstwa na stronę Espanonu (31:29). W trzecim secie gospodarze odskoczyli rywalom w środkowej części, przy zagrywce Marcina Wiki (15:11) i do końca utrzymali dystans wygrywając 25:21. MVP: Bartłomiej Kluth.

Espadon Szczecin - Effector Kielce 3:0 (25:23, 32:30, 25:21)

Espadon: Bartosz Cedzyński, Janusz Gałązka, Bartłomiej Kluth, Michał Ruciak, Michał Sladecek, Marcin Wika - Adrian Mihułka (libero) oraz Ivan Borovnjak

Effector: Leo Andric, Marcin Komenda, Jędrzej Maćkowiak, Maciej Pawliński, Jakub Wachnik, Peter Wohlfahrtstatter - Damian Sobczak (libero) oraz Krzysztof Antosik, Szymon Biniek.