Rosja straciła prawo do organizacji mistrzostw świata!

Zimowe
Rosja straciła prawo do organizacji mistrzostw świata!
fot. PAP/ITAR-TASS
Mistrzostwa świata miały się odbyć w lutym 2017 roku w Soczi.

Międzynarodowa Federacja Bobslei i Skeletonu (IBSF) poinformowała o przeniesieniu mających się odbyć w lutym w Soczi mistrzostw świata do innego kraju. Decyzja związana jest z aferą dopingową w Rosji. Nie podano jeszcze nowego gospodarza imprezy.

"Komitet wykonawczy IBSF uważa, że w tak trudnym czasie rozsądnym wydaję się zrezygnowanie z organizacji takiego wydarzenia w Rosji" - napisano w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej związku.

 

"Chcemy, aby zawodnicy oraz trenerzy mieli możliwość skupienia się na rywalizacji sportowej, nie zaś na dyskusjach i zarzutach - niezależnie od ich zasadności" - tłumaczy swoją decyzję federacja.

 

W związku z ostatnimi doniesieniami na temat ogromnej skali dopingu w Rosji, w który - jak poinformowała Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) - zamieszanych mogło być nawet 1000 sportowców z tego kraju, z uczestnictwa w mających się odbyć w Soczi MŚ w bobslejach i skeletonie zrezygnowało wielu zawodników z Wielkiej Brytanii i Stanów Jednoczonych. Z rywalizacji wycofała się również cała reprezentacja Łotwy, podobny krok rozważała Korea Płd.

 

IBSF nie podała jeszcze nowej lokalizacji zawodów. Prezes Polskiego Związku Bobslei i Skeletonu Marek Wiśniowski poinformował PAP, że mistrzostwa zostaną prawdopodobnie przeniesione do niemieckiego Koenigssee.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze