Klubowe Mistrzostwa Świata: Real Madryt zameldował się w finale

Real Madryt pokonał 2:0 Club America i awansował do finału Klubowych Mistrzoswt Świata. Gole strzelali Karim Benzema oraz Cristiano Ronaldo. O triumf w turnieju "Królewscy" powalczą z japośnką Kashimą.

Po wygraniu z koreańskim Jeonbuk 2:1 Club America czekał dużo bardziej wymagający rywal. Real Madryt zabrał do Japonii niemalże najsilniejszy skład. Brakowało jedynie kontuzjowanego Garetha Bale’a. Zdobywca europejskiej Ligi Mistrzów zdominował grę, ale musiał uważać na niebezpieczne kontrataki rywali. Groźne sytuacje tworzył sobie m.in. Cristiano Ronaldo. Wynik otworzył jednak inny z wielkiej trójki BBC, czyli Benzema. Francuz strzelił gola prawie równo z gwizdkiem kończącym pierwszą połowę  meczu.

„Królewscy” wyraźnie nie chcieli forsować tempa. Aktywny był Luka Mordić, a CR7 ku uciesze publiczności czarował szerokim repertuarem zwodów. Okazji w drugich 45  minutach nie brakowało, ale piłka do siatki żadnej z drużyn wpaść nie chciała. Real miał mecz pod kontrolą i wynik 1:0 jak najbardziej go zadowalał. W ostatniej akcji meczu rezultat podwyższył jeszcze Ronaldo. W finale klubowych MŚ ekipa z Hiszpanii zmierzy się z Kashimą.

Club America - Real Madryt 0:2 (0:1)

Bramki: Benzema 45+2, Ronaldo 90+3