Trener Effectora Kielce zwolniony

Siatkówka
Trener Effectora Kielce zwolniony
fot. Radoslaw Jozwiak / Cyfrasport

Po pięciu kolejno porażkach odniesionych przez zespół Effectora Kielce w PlusLidze, decyzją zarządu klubu trener Dariusz Daszkiewicz został odsunięty od prowadzenia drużyny. Obowiązki pierwszego trenera przejął dotychczasowy asystent, Adam Swaczyna.

"Decyzją Zarządu Klubu trener Dariusz Daszkiewicz został odsunięty od prowadzenia pierwszego zespołu Effector Kielce. Do czasu podjęcia decyzji o zatrudnieniu nowego szkoleniowca, obowiązki pierwszego trenera pełnił będzie dotychczasowy asystent – Adam Swaczyna. Doceniając zaangażowanie trenera Daszkiewicza w rozwój Klubu i siatkówki w Kielcach, Zarząd Klubu dziękuje za dotychczasową pracę i wyraża nadzieję na dalsze współdziałanie na innych płaszczyznach życia sportowego Klubu" - głosi komunikat na oficjalnej stronie klubu.

 

Daszkiewicz związany jest z zespołem z Kielecczyzny od 2007 roku. W 2010 wprowadził ówczesną drużynę Farta Kielce do PlusLigi. W sezonie 2012/2013 zajął 7. lokatę najlepszą w historii klubu z Kielc.

 

Obecny sezon PlusLigi dla drużyny Effectora rozpoczął się nadspodziewanie dobrze. Po dziewięciu kolejkach zespół zajmował 7. lokatę, lecz ostatnie pięć porażek, m. in. z beniaminkiem Espadonem Szczecin (0:3), spowodowało, że spadł na 12. miejsce. w tabeli.

 

W najbliższej kolejce PlusLigi kielczanie zmierzą się we własnej hali z PGE Skrą Bełchatów. W tym spotkaniu drużynę w roli pierwszego trenera poprowadzi Swaczyna, który będzie pełnił tę funkcję do czasu zatrudnienia nowego szkoleniowca.

 

JK, effectorkielce.com.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze