Mousesports awansuje na Majora!

E-sport
Mousesports awansuje na Majora!

Mousesports w świetnym stylu awansuje na Majora! W grze o trzy ostatnie miejsca na zawodach spod szyldu ELEAGUE nadal pozostało jednak jeszcze sześć zespołów: w tym Cloud9, które pokonało przed chwilą swoich rodaków z CLG.

Derby USA pomiędzy Cloud9 a CLG były zarazem meczem ostatniej szansy dla obu formacji. Rozgrywka na de_overpass miała zadecydować, która z drużyn będzie mogła zacząć już pakowanie walizek do domu. Jak się szybko okazało, to fani Jordana 'n0thinga' Gilberta mogli odetchnąć z ulgą. Co prawda, zawodnicy C9 jeszcze po stronie CT musieli odpierać groźnie ataki CLG i finalnie stracili nawet sześć rund, ale w drugiej połówce jednoznacznie udowodnili, że to oni powinni przejść do kolejnego etapu. Zwyciężyli 16:8 i już za kilka godzin zmierzą się w decydującym starciu z HellRaisers.

 

Spokojni mogą być natomiast reprezentanci mousesports, którzy – dzięki widowiskowej wygranej z Immortals – widnieją już na liście uczestników przyszłorocznych rozgrywek. „Myszki” na de_cache postanowiły pójść w ślady Vega Squadron, dosłownie upokarzając Brazylijczyków. Ekipa Henrique’a 'hen1ego' Telesa zdobyła przecież tylko trzy rundy. Co ciekawe, poprzednie potyczki strzelcy z mouz kończyli w równie imponującym stylu. Z TyLoo stracili również zaledwie trzy punkty, z Team Spirit – pięć. I tylko HellRaisers okazało się od spółki Nikola 'NiKo' Kovača lepsze.

 

I choć dla Immortals porażka bezsprzecznie była bolesna, to nie koniec ich przygody z kwalifikacjami do Majora. Z dwoma wygranymi na koncie (przeciwko Vega Squadron i Teamowi EnVyUs) i drugą przegraną (kontra FaZe Clanowi) o bilet na mistrzostwa świata strzelać będą się z G2 Esports.

Szymon Groenke

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze