Jotko: Wkrótce będę mistrzem UFC!

Sporty walki

Krzysztof Jotko (19-1, 5 KO, 2 Sub) drobnymi kroczkami pnie się w górę w rankingach kategorii średniej. Polski zawodnik MMA ma ambitne plany na najbliższe miesiące. - Asia jest już mistrzem UFC, ja będę nim wkrótce. Dlatego siedzę w USA i małymi kroczkami dojdę do pasa - powiedział Jotko w magazynie Puncher.

Mateusz Borek: Masz na koncie pięć wygranych walk z rzędu i jesteś na pierwszym miejscu w rankingu polskich zawodników MMA bez podziału na kategorie wagowe według portalu MMA Rocks. To jest dla Ciebie chyba przyjemna informacja, bo ty bardzo spokojnie i metodycznie piąłeś się do góry...

Krzysztof Jotko: Co mogę powiedzieć... Biorę przykład z naszej mistrzyni - Asi Jędrzejczyk i pomału, drobnymi kroczkami dążę do spełniania swoich marzeń. Na razie wszystko się dobrze układa, mam pięć wygranych walk z rzędu. Bardzo się cieszę, że nareszcie nadszedł mój czas i jestem numerem jeden w Polsce.

Zachwyciłeś wielu fachowców swoją postawą z Leitesem, który klasyfikowany jest na 14. miejscu w rankingu UFC. Ty jesteś w tym zestawieniu jedenasty i analizowaliśmy, z kim mógłbyś stoczyć kolejny pojedynek. Być może będziesz musiał spojrzeć na Tima Boetscha, ale równie dobrze to mogą być Robert Whittaker albo Derek Brunson. Gegard Mousasi też pewnie jest w twojej głowie, bo ty chcesz iść do góry...

Oczywiście taki jest mój plan, by walczyć z coraz lepszymi rywalami, którzy są wyżej w rankingu. To jednak nie zależy ode mnie. Czasami wypada jakiś zawodnik i potrzebny jest zmiennik, a jeśli ja dostanę ofertę to będę mógł stanąć do walki. Myślę, że jestem teraz na takim poziomie, mogę walczyć z każdym czy to będzie Brunson czy Vitor Belfort czy może Chris Weidmann. Jestem gotowy na każdego z nich.

Stany Zjednoczone - tam teraz spędzasz dużo czasu. Rozumiem, że to jest świadoma decyzja i wiesz co robisz...

Tak, to jest mój świadomy wybór. Jeśli chcę zostać mistrzem albo walczyć w pojedynkach o pas to jest konieczność. Jeśli chcę walczyć na mistrzowskim poziomie, to muszę również trenować z najlepszymi. Akurat w American Top Team jest najlepsza ekipa trenerska i sparingpartnerska. Asia jest już mistrzem, ja będę nim wkrótce. Dlatego siedzę w USA i małymi kroczkami dojdę do pasa.

Z kim Jotko mógł walczyć na styczniowej gali w Toronto? Gdzie spędzi okres świąteczno-noworoczny? Odpowiedzi w załączonym materiale wideo.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze