Prezes Chapecoense podzielił się trofeum z Atletico Nacional

Piłka nożna
Prezes Chapecoense podzielił się trofeum z Atletico Nacional
fot. PAP/EPA

Prezes brazylijskiego klubu Chapecoense, który stracił większość piłkarzy i sztabu w katastrofie lotniczej 28 listopada, odebrał w środę trofeum za triumf w Copa Sudamericana. Podzielił się z nim z Atletico Nacional, z którym jego zespół miał zagrać w finale.

To właśnie w drodze do Medellin, gdzie miało odbyć się pierwsze spotkanie dwumeczu finałowego południowoamerykańskiego odpowiednika Ligi Europejskiej, w samolocie zabrakło paliwa i maszyna uderzyła o górzysty teren nieopodal lotniska w Medellin. Spośród 22 piłkarzy Chapecoense przeżyło trzech, poza nimi uratowano jeszcze trzy inne osoby. Zginęło 71 pozostałych.

 

Atletico Nacional zwróciło się do konfederacji CONMEBOL o przyznanie trofeum brazylijskiemu rywalowi. Odbierając je w środę, prezes Chapecoense David De Nes Filho zaprosił na scenę przedstawiciela klubu z Kolumbii Daniela Jimeneza.

 

"Chciałbym podziękować wszystkim, ale w sposób szczególny pozwolę sobie zwrócić się w imieniu całego zespołu do Atletico Nacional. Chcę podzielić się trofeum z tym klubem i serdecznie podziękować za ten gest" - mówił łamiącym się głosem prezes Chapecoense.

 

De Nes Filho wręczył Jimenezowi szalik w barwach Chapecoense i obaj mężczyźni objęli się. Towarzyszyły temu oklaski wszystkich zgromadzonych w hali w paragwajskim mieście Luque, gdzie odbyło się losowanie turnieju Copa Libertadores (odpowiednik Ligi Mistrzów).

 

Chapecoense zagra w tym turnieju dzięki przyznanemu zwycięstwu w Copa Sudamericana, natomiast Atletico Nacional będzie bronić trofeum.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze