Znamy datę 15. edycji siatkarskiego Memoriału Huberta Jerzego Wagnera

Siatkówka
Znamy datę 15. edycji siatkarskiego Memoriału Huberta Jerzego Wagnera
fot. PAP

15. edycja siatkarskiego Memoriału Huberta Jerzego Wagnera odbędzie się 11-13 sierpnia przyszłego roku w krakowskiej Tauron Arenie. "Tradycyjnie przyjadą najlepsze reprezentacje na świecie" - zapewnił prezes fundacji im. legendarnego trenera Jerzy Mróz.

- Po wielu apelach kibiców o powrót do formuły piątek-niedziela, wracamy do tej tradycji. Skład turnieju ogłosimy już niedługo, ale mogę zapewnić, że przyjadą tradycyjnie najlepsze reprezentacje na świecie. Do tego mamy bardzo atrakcyjny termin - tuż przed mistrzostwami Europy, które odbędą się w Polsce - powiedział Mróz, cytowany w informacji prasowej.

 

W tegorocznej edycji, która również odbyła się w Krakowie, najlepsi byli Bułgarzy, a biało-czerwoni zajęli trzecie miejsce.

 

Pierwszy turniej pamięci Wagnera rozegrany został w 2003 roku w Olsztynie. Później siatkarze rywalizowali m.in. w Łodzi, Bydgoszczy, Katowicach, Zielonej Górze, Toruniu. Sześciokrotnie zwyciężyli Polacy, dwa razy Holendrzy i Rosjanie, a po jednym triumfie mają w dorobku zespoły Niemiec, Włoch, Brazylii i Bułgarii.

mt, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie