Legendarny koreański support wystąpi w NA Challenger Series

E-sport
Legendarny koreański support wystąpi w NA Challenger Series

Gold Coin United wykupiło spot w amerykańskich rozgrywkach Challenger Series od NRG Esports, które zostało do nich zrelegowane po nieudanym turnieju promocyjnym. Organizacja mierzy wysoko, co widać po renomie zakontraktowanych graczy, do których dołączył także Hong "MadLife" Min-gi.

Przez całą swoją karierę w profesjonalnych rozgrywkach MadLife związany był tylko z jedną drużyną, która na przestrzeni czasu kilkukrotnie zmieniała właściciela. Pod koniec 2011 roku Koreańczyk dołączył do jednego z bliźniaczych zespołów - Maximum impact Gaming Frost. Po kilku miesiącach sponsorem obu drużyn zostało Azubu, zmieniając nawy na odpowiednio Azubu Blaze i Azubu Frost.

 

Przemianowany zespół zawojował wówczas koreański split letni, co zapewniło bezpośrednie miejsce na Mistrzostwach Świata sezonu drugiego. Tam w wyniku pechowego losowania nie udało mu się ominąć fazy grupowej, lecz mimo tego zdominował ją, a na samych Worldsach udało mu się zająć drugie miejsce, przegrywając 1:3 z Taipei Assassins. Od tego momentu MadLife stał się niezwykle rozpoznawalny na całym świecie, a każde widowiskowe przewidzenie ruchów przeciwnika zaczęto nazywać jego nickiem.

 

Na początku roku 2013 Azubu przestało sponsorować drużynę, a ona przeszła pod banderę CJ Entus. Po przenosinach obie dywizje CJ zaczęły dość mocno, zajmując dwa pierwsze miejsca na mistrzostwach siódmego sezonu Intel Extreme Masters, lecz górą okazało się być CJ Entus Blaze. Frost podczas rozgrywek OGN dwukrotnie uplasowało się na czwartej pozycji, lecz nieudane kwalifikacje regionalne przekreśliły szanse zespołu na kolejny występ na Worldsach. Sezon czwarty wypadł jeszcze gorzej, lecz podczas następnego Riot wprowadził konieczność połączenia obu dywizji drużyny w jedną - CJ Entus.

 

Forma CJ powoli zaczęła wracać, ale pomimo obiecujących rezultatów w obu splitach i play-offach po raz kolejny nie udało się zakwalifikować na Mistrzostwa Świata, a drużynę opuściło wielu kluczowych graczy. Zreformowana wersja była niestety tylko cieniem poprzednich i zaliczyła ona najgorszy występ w historii, kończąc split letni sezonu szóstego na ostatnim miejscu i ponosząc klęskę w turnieju promocyjnym.

 

Zawodnik przyznał w jednym z wywiadów zaraz po dołączeniu do Gold Coin United , że planował zakończyć karierę e-sportową jeszcze w 2015 roku, lecz czynnikiem, który zadecydował o pozostaniu w zespole była chęć współpracy z nowymi członkami CJ Entus. Po relegacji był jeszcze bardziej zawzięty do podjęcia takiej decyzji, lecz po uzyskaniu tylu głosów związanych z turniejem All-Stars 2016 oraz uzyskaniu ciekawej oferty z Ameryki stwierdził, że chciałby spróbować czegoś nowego jeszcze przed odejściem na emeryturę.

 

 

Skład Gold Coin United wygląda następująco:

 

  • Top - Colin "Solo" Earnest
  • Jungle - Lucas "Santorin" Larsen
  • Mid - Kim "FeniX" Jae-hun
  • ADC - Samuel "Rikara" Oh
  • Support - Hong "MadLife" Min-gi
Kamil Adamczyk
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie