Polski skoczek zdyskwalifikowany po kwalifikacjach w Ga-Pa

Inne
Polski skoczek zdyskwalifikowany po kwalifikacjach w Ga-Pa
fot. PAP

Po kwalifikacjach do drugiego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen zdyskwalifikowany został Klemens Murańka. Polak miał odmówić poddania się kontroli sprzętu.

Murańka w Oberstdorfie, w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni, został sklasyfikowany na 40. miejscu. Sobotnich kwalifikacji do noworocznego konkursu w Garmish-Partenkirchen również nie zaliczy do udanych: skoczył zaledwie 119,5 m, a następnie został zdyskwalifikowany, gdyż nie poddał się kontroli sprzętu. Pojawiły się pogłoski, że Murańka sprawdzał dla kadry jakąś nowinkę sprzętową i dlatego nie kwapił się do kontroli, zdementował je jednak ojciec zawodnika. Zdaniem trenerów reprezentacji Polski zawodnik poddał się kontroli, ale jego sprzęt nie spełnił wymogów.

 

W niedzielnych zawodach wystąpi sześciu Polaków: Maciej Kot (piąty w kwalifikacjach), Piotr Żyła (szósty), Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Jan Ziobro. Kwalifikacje wygrał Niemiec Markus Eisenbichler i to właśnie on zmierzy się ze Stochem, który w sobotę zrezygnował ze skoku.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze