Nie będzie wielkiej siatkarskiej fuzji. Powstałby superklub

Siatkówka
Nie będzie wielkiej siatkarskiej fuzji. Powstałby superklub
fot. CyfraSport
Były reprezentant Polski Zbigniew Bartman reprezentuje w tym sezonie barwy Galatasaray.

W Turcji miało dojść do niezwykle oryginalnego projektu. Rzekomy pomysł fuzji ogłosiły zarządy Galatasaray Stambuł (obecnie Zbigniew Bartman) i Halkbanku Ankara, w którym występowali Michał Kubiak i Marcin Możdżonek, jednak prawdopodobnie do wspomnianego ruchu nigdy nie dojdzie - pogłoskom zaprzeczył prezes drugiego z klubów, który zamierza inaczej zainwestować środki.

Połączenie siły i renomy - Halkbank Ankara, jeden z najmocniejszych klubów w Turcji i zespół regularnie walczący o najwyższe cele w Europie oraz Galatasaray Stambuł, czyli kultowa wręcz marka, mająca armię oddanych fanów. Czy z tej fuzji postanie superklub, który stanie się europejską potęgą na lata?

Wydaje się, że potencjalnie szalony pomysł upadł bezpowrotnie, zaprzeczył mu bowiem prezydent zespołu ze stolicy Turcji, Selahattin Süleymanoğlu: "Fuzja Halkbanku i Galatasaray nie dojdzie do skutku. To tylko wymysł mediów.".

W Halkbanku w ostatnich latach mogliśmy zobaczyć Polaków Michała Kubiaka (2014-2016) i Marcina Możdżonka (2014-2015). Przyjmujący mistrzów świata z tureckim klubem wywalczył mistrzostwo kraju. W zespole Galatasaray występuje z kolei Zbigniew Bartman.

 

Co ciekawe, w tym sezonie oba kluby... sąsiadują w tabeli i zajmują kolejno siódme (Galatasaray) oraz ósme (Halkbank) miejsce.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie