Misfits Academy ogłosiło graczy na Challenger Series

Inne
Misfits Academy ogłosiło graczy na Challenger Series

Kolejny zespół posiadający miejsce w Challenger Series obwieścił skład, który przystąpi do wiosennych zmagań na zapleczu EU LCS. Roster Misfits Academy prezentuje się jednak stosunkowo przeciętnie w porównaniu do zestawień rywali.

W drugim składzie organizacji, która na wiosnę zadebiutuje w LCS, możemy znaleźć dwóch Koreańczyków: toplanera Parka „Jisu” Jin-cheola oraz supporta Hana „Dreams” Min-kooka. Pierwszy z nich do niedawna reprezentował barwy Ever8 Winners, koreańskiego zespołu rywalizującego na zapleczu LCK, w Challengers. Tymczasem Dreams swoją karierę wiąże przede wszystkim z pierwszym składem Misfits, w którym okresowo występował w podstawowej piątce - choć jednocześnie ciężko powiedzieć, by się wyróżniał i nie dziwi fakt, że jego miejsce ostatecznie zajął Lee „IgNar” Dong-geun.


W rosterze Misfits Academy znaleźli się też weterani sceny Challenger Series – holenderski midlaner Sofyan „CozQ” Rechchad oraz francuski strzelec Florent „Yuuki60” Soler. Dla każdego z nich zaplecze LCS okazało się progiem nie do przeskoczenia, choć z obydwoma w swoim wiązano spore nadzieje. CozQ w przeszłości reprezentował barwy takich formacji jak LLL.White/CW.Academy, Inspire eSports czy Epsilon eSports, natomiast ostatnio był bliski zakwalifikowania się na Mistrzostwa Świata wraz z tureckim Dark Passage. Tymczasem Yuuki’ego kibice mogą kojarzyć z występów w Gamers2, Renegades: Banditos, Misfits czy Millenium.


Zestawienie uzupełnia bardzo utalentowany dżungler drugiej drużyny Misfits – Niemiec Leon „Lamabear” Kruger, któremu wielu wróży wielką karierę i który nie tak dawno był brany pod uwagę w kontekście występów w pierwszej ekipie organizacji. Ostatecznie jednak miejsce w formacji zajął doświadczony Koreańczyk Lee „KaKaO” Byung-kwon. Trenerem formacji został były wspierający między innymi Copenhagen Wolves Bułgar Petar „Unlimited” Georgiev. Misfits Academy na zapleczu LCS zmierzy się z FC Schalke 04, PSG, Millenium oraz dwoma najlepszymi formacjami z zamkniętych kwalifikacji, które rozpoczną się 10 stycznia, a w których powalczy dwanaście zespołów.

Rafał Fiodorow

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze