WTA Shenzhen: Nieoczekiwana porażka Radwańskiej. Polka nie obroni tytułu

W meczu ćwierćfinałowym turnieju WTA rozgrywanego w chińskim Shenzhen rozstawiona z numerem pierwszym Agnieszka Radwańska przegrała 2:6, 6:3, 0:6 z Alison Riske. Porażka oznacza, że Polka nie obroni wywalczonego przed rokiem tytułu.

Czwartkowe starcie było powtórką z ubiegłorocznego finału. Od początku pierwszego seta na korcie niespodziewanie dominowała Amerykanka. Popełniła ona bardzo mało błędów własnych oraz miała dużo piłek kończących. Radwańska nie potrafiła przeciwstawić się Riske i przegrała zdecydowanie 2:6.

Na drugą partię Polka wyszła odmieniona. Rozstawiona z numerem pierwszym tenistka zaczęła grać doskonale, dzięki czemu zwyciężyła 6:3 i doprowadziła do wyrównania.

O losach spotkania musiał więc rozstrzygnąć trzeci set. W nim bezkonkurencyjna okazała się Riske. Nie dała ona krakowiance najmniejszych szans i wygrała, nie tracąc nawet jednego gema.

Półfinałową rywalką Riske będzie zwyciężczyni spotkania Camila Giorgi - Qiang Wang, które zostanie rozegrane jeszcze dziś. W drugim półfinale zmierza się ze sobą brytyjka Johanna Konta z czeszką Kateriną Siniakową. Mecze 1/2 finału odbędą się jutro.