Portugalczyk Queiroz zrezygnował z funkcji trenera piłkarzy Iranu

Piłka nożna
Portugalczyk Queiroz zrezygnował z funkcji trenera piłkarzy Iranu
fot. PAP

Portugalczyk Carlos Queiroz zrezygnował z funkcji trenera piłkarzy Iranu. Reprezentację tego kraju prowadził od 2011 roku. Wcześniej był szkoleniowcem m.in. Realu Madryt i kadry Portugalii.

Iran zajmuje pierwsze miejsce w grupie na półmetku ostatniej rundy eliminacji mistrzostw świata 2018 w strefie azjatyckiej. Wyprzedza o punkt Koreę Południową i o dwa Uzbekistan.

 

Queiroz zdecydował się złożyć rezygnację (władze federacji chcą, aby dalej prowadził zespół narodowy) ze względu na krytykę swojej pracy, m.in. ze strony chorwackiego trenera Branko Ivankovica, prowadzącego jeden z miejscowych klubów.

 

Urodzony w Mozambiku Queiroz wywalczył z Iranem awans na MŚ w 2014 roku. Jego podopieczni nie wygrali w Brazylii ani jednego meczu; pechowo przegrali z Argentyną 0:1, tracąc bramkę w doliczonym czasie gry. Kilka miesięcy później podał się do dymisji, ale ostatecznie pozostał selekcjonerem irańskiej reprezentacji.

 

W przeszłości Queiroz był szkoleniowcem Portugalii i Republiki Południowej Afryki oraz Realu Madryt i Sportingu Lizbona.

BC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze