Najwięcej problemów biało-czerwoni mieli w inauguracyjnym meczu przeciwko formacji Michele’a ‘zonixxa’ Köhlera. Po trzech mapach udowodnili jednak, że to im należy się awans do półfinału zmagań, w którym podjąć mieli Francuzów pod wodzą Willy’ego ‘Skyyarta’ Diaza. Tę potyczkę bardzo szybko doprowadzili do końca, zgarniając na swoje konto dwie mapy. W finale czekał na nich jednak przeciwnik, który jeszcze przed ogłoszeniem składu uznawany był za największego faworyta turnieju: Maikelele, były reprezentant FaZe Clanu czy Ninjas in Pyjamas, wielokrotny uczestnik Majorów i bezsprzecznie najbardziej doświadczony kapitan zaproszonych na zawody zespołów.


Piątka skompletowana przez polskiego komentatora i jednego z najbardziej popularnych streamerów na świecie – Piotra ‘Izaka’ Skowyrskiego pokazała jednak, jakiego nosa miał lider Polaków, kompletując formację. Sekcja znad Wisły najpierw w bardzo wyrównanym stylu zdobyła de_cache (16:13), by w dużo łatwiejszy sposób odebrać Skandynawom de_mirage (16:8) i cieszyć się z triumfu. Finał okazał się kolejną konfrontacją, która udowodniła, jak równy poziom prezentowali wszyscy biało-czerwoni podczas turnieju. Nie można mówić o żadnych słabych elementach ich zespołu, bowiem każdy ze strzelców w odpowiednim momencie potrafił wyciągnąć swoich kompanów z opresji. To duża szansa szczególnie dla Kamila 'LUULIGUZMANA' Paly i Daniela 'STOMPa' Płomińskiego, którzy do tej pory byli anonimowi nawet na polskiej scenie Counter-Strike’a, a dziś pokazali, że stać ich na dołączenie do poważnych klubów.


Klasyfikacja ASUS Republic of Gamers Community Challenge:


1. Team IZAKOOO (Polska)
2. Team Maikelele (Szwecja)
3-4. Team Luke (Tajwan)/Team Skyyart (Francja)
5-8. Team SPUNJ (Australia)/Team adreN (USA-Kanada)/Team fl0m (USA)/Team zonixx (Niemcy)


Przypomnijmy, że na rozgrywki ASUS Republic of Gamers Community Challenge organizatorzy zaprosili osiem e-sportowych celebrytów (byłych profesjonalnych graczy lub streamerów) z Niemiec, Szwecji, USA, Australii, Francji, Tajwanu i Polski, którzy mieli zbudować swoje zespoły w oparciu o graczy wyłonionych z otwartych kwalifikacji. Polskę reprezentowali: Piotr ‘Izak’ Skowyrski, Kamil 'LUULIGUZMAN' Pala, Daniel 'STOMP' Płomiński, Sebastian ‘NEEX’ Trela oraz Paweł ‘Leh’ Lehmann.