Pacquiao wraca na ring w kwietniu!

Sporty walki

Niepokonany na zawodowych ringach Australijczyk Jeff Horn będzie kolejnym rywalem słynnego filipińskiego boksera Manny'ego Pacquiao. Walka odbędzie się 23 kwietnia, ale jej miejsce nie jest znane.

Według mediów, pojedynek odbędzie się być może w rodzinnym mieście Horna Brisbane albo w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ewentualnie w Stanach Zjednoczonych. Za wyborem Australii i rozegraniem walki na stadionie piłkarskim optuje promotor Pacquiao Bob Arum. "Spodziewam się od trzech do czterech tysięcy filipińskich kibiców. To byłby największy pojedynek pięściarski w historii Australii. Ale oczywiście na dziś bierzemy pod uwagę też inne lokalizacje" - powiedział.

Ostatni raz na ring 38-letni "PacMan" wyszedł na początku listopada, pokonał w Las Vegas Amerykanina Jessiego Vargasa i odebrał mu pas czempiona federacji WBO w kategorii półśredniej. Filipińczyk był mistrzem świata w ośmiu kategoriach, jest legendą tego sportu.

W profesjonalnej karierze Pacquiao wygrał 59 walk, sześć przegrał, a dwie zremisował. 28-letni Horn, który wcześniej pracował jako nauczyciel, ma na koncie 16 zwycięstw i remis. Zawodowy kontrakt podpisał po występie na igrzyskach w Londynie.

ch, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze