Ekstraliga rugby: Dwie drużyny z Łodzi zagrają w elicie

Inne
Ekstraliga rugby: Dwie drużyny z Łodzi zagrają w elicie
fot. PAP

Dwie drużyny z Łodzi - aktualni mistrzowie Polski Master Pharm Budowlani Łódź oraz KS Budowlani Łódź - mają rywalizować w rozgrywkach ekstraligi rugby w sezonie 2017 - poinformował Polski Związek Rugby.

Jak powiedział Jacek Wierzbicki druga z wyżej wymienionych drużyn (KS Budowlani) została zaproszona do udziału w rozgrywkach najwyższej ligi ze względu na zapowiedź wycofanie się z niej Orkana Sochaczew. Zaznaczył, że lista ekip mających rywalizować w ekstralidze w 2017 r. jest wstępną, ale raczej nie ulegnie już zmianie.

- Zdecydowaliśmy się przyjąć zaproszenie związku, ponieważ mamy najzdolniejszą młodzież w kraju. W zeszłym roku nasi juniorzy zdobyli mistrzostwo Polski, a kadeci wicemistrzostwo. Oni chcą rozwijać się w naszym klubie, co gwarantuje rywalizacja w najwyższej klasie rozgrywkowej. Chcieliśmy też, żeby rugby na najwyższym poziomie wróciło na stadion przy ul. Górniczej, gdzie klub istnieje od kilkudziesięciu lat i kultywuje tradycje związane z rugby - powiedział Bartosz Chudzik z KS Budowlani.

Dodał, że najbardziej utalentowana młodzież zostanie wzmocniona przez wychowanków klubu, którzy obecnie występują w zagranicznych ligach.

 

- Wielu z nich chce wrócić do swojego domu – zaznaczył.

W Łodzi istnieją dwa kluby rugby o tej samej nazwie, ponieważ Budowlani Rugby SA kilka lat temu odłączyli się od KS Budowlani, jako samodzielna spółka. Na mocy zawartego porozumienia przejęła ona miejsce w ekstralidze oraz pierwszą drużynę seniorów obecnie występująca pod nazwą Master Pharm Budowlani, która swoje mecze rozgrywała ostatnio na stadionie miejskim przy al. Unii. Zespół KS Budowlani Łódź ostatnio występował zaś w niższych ligach oraz skupiał się na szkoleniu młodzieży.

Oprócz dwóch zespołów z Łodzi stawkę ekstraligowców uzupełniają: Arka Gdynia, Budowlani Lublin, Juvenia Kraków, Lechia Gdańsk, Ogniwo Sopot, Pogoń Siedlce.

Runda wiosenna rozpocznie rywalizację o mistrzowski tytuł po reformie ligi, polegającej na zmianie systemu trwania sezonu z jesień-wiosna, na wiosna-jesień. W jej efekcie nowy mistrz Polski zostanie wyłoniony w listopadzie. Jesienią odbyły się co prawda rozgrywki ekstraligi, ale wówczas osiem drużyn walczyło tylko o Puchar Polski Ekstraligi. Zdobył go Master Pharm Budowlani. To był drugi sukces łódzkiej drużyny odniesiony w 2016 roku, wcześniej sięgnęła bowiem tytuł mistrzów Polski.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze