PŚ w Wiśle: Niemcy bez Freunda

Zimowe
PŚ w Wiśle: Niemcy bez Freunda
fot. PAP

Dziewiąty w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach Severin Freund nie wystąpi w weekendowych konkursach w Wiśle - poinformowała w czwartek niemiecka federacja narciarska.

"Co prawda w dużej mierze pokonał już wirus grypy, ale jeszcze jest za wcześniej na start w PŚ. W najbliższych dniach Severin wróci do treningów i w zależności od jego dyspozycji zdecydujemy, kiedy ponownie wystąpi w zawodach tego cyklu" - poinformował austriacki szkoleniowiec niemieckiej kadry Werner Schuster.

 

Zdobywcę Kryształowej Kuli w sezonie 2014/15 i drugiego zawodnika ostatniej edycji PŚ, który z powodów zdrowotnych wycofał się z dwóch ostatnich konkursów Turnieju Czterech Skoczni, w kadrze na zawody na obiekcie im. Adama Małysza zastąpi Andreas Wank.

 

Liderem zespołu będzie szósty w TCS i ósmy w klasyfikacji PŚ Markus Eisenbichler.

 

"Trochę wytchnienia po TCS dobrze mi zrobiło, ale zdążyłem już ponownie naładować baterie i bardzo się cieszę na rywalizację w Wiśle. Mam nadzieję, że pełne trybuny kibiców zobaczą moje udane skoki" - przyznał Eisenbichler.

 

Oprócz Freunda w Wiśle zabraknie m.in. broniącego trofeum Słoweńca Petera Prevca oraz czterokrotnego mistrza olimpijskiego Szwajcara Simona Ammanna.

jk, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie