Pozostało 200 kilometrów! Małgorzata Wojtaczka oraz bliżej Bieguna Południowego

Inne
Pozostało 200 kilometrów! Małgorzata Wojtaczka oraz bliżej Bieguna Południowego
fot. samotnienabiegun.pl

"To już 88 stopień! Coraz bliżej, ale też jakby coraz trudniej" - podkreśliła Małgorzata Wojtaczka, która w samotnym marszu w poprzek Antarktydy podąża śladami Amundsena. 51-letnia wrocławianka pokonała na nartach już ok. 1000 km i do celu ma jeszcze 200 km.

"Tak tępego śniegu dawno nie było. Pulki, czyli sanie ciągnę jakby po piachu, no i jestem już na wysokości 2600 m, co też daje się odczuć. Ale na szczęście pogoda jeszcze sprzyja – zimno, jednak nie tak bym musiała wyciągać ciuchy i puchowe łapawice przewidziane na najgorsze mrozy i wiatry. Mam wrażenie, że do zimna można się przyzwyczaić" - zaznaczyła.

 

 

Jak przyznała, brzmi to niewiarygodnie. "A może po prostu mam dobre krążenie i mój organizm dobrze sobie radzi w niskich temperaturach. Do bieguna już niedaleko, oby tylko pogoda wytrzymała! Jak do tej pory naprawdę miałam nie najgorzej, sprzęt świetnie się spisuje, praktycznie żadnych obtarć i odmrożeń" - przekazała Wojtaczka.

 

 

Jedynym dotychczas Polakiem, który osiągnął samotnie Biegun Południowy, jest Marek Kamiński (w 1995 roku i 1997 w czasie próby przejścia Antarktydy).

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze