GKS Katowice - Lotos Trefl Gdańsk: Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
GKS Katowice - Lotos Trefl Gdańsk: Transmisja w Polsacie Sport
fot. CyfraSport
Czy siatkarze Lotosu Trefla będą się cieszyć w Katowicach?

Beniaminek PlusLigi wraca do katowickiego Spodka. Zapowiada się zacięte spotkanie, bo drużyna Piotra Gruszki pokazała, że z zespołem z Gdańska grać potrafi. Transmisja spotkania GKS Katowice - Lotos Trefl Gdańsk od 18:00 w Polsacie Sport.

W pierwszej rundzie GKS Katowice wygrał w Gdańsku, w Ergo Arenie, 3:0 i słowo "niespodzianka" na tamten wynik jest stanowczo zbyt słabe. W końcu drużyna z Katowic rozgrywa dopiero pierwszy sezon w PlusLidze, a z kolei Lotos Trefl to jedna z mocniejszych ekip, ze świetnym trenerem i kilkoma gwiazdami polskiej siatkówki. Z kolei, w GKS próżno szukać nazwisk rozpoznawalnych dla przeciętnego kibica, może z wyjątkiem Serhiya Kapelusa (m.in. AZS Politechnika Warszawska, BBTS Bielsko-Biała) czy Kacpra Stelmacha, ale on na razie jest znany dzięki ojcu Andrzejowi i stryjowi (Krzysztofowi).

 

Czy w katowickim Spodku gospodarze zdołają powtórzyć tak znakomitą grę i wynik? Druga część sezonu jest bardzo często trudniejsza dla beniaminków. Wszyscy już wiedzą, jak ta drużyna gra, jakie ma mocne strony, gdzie szukać przewag. Nikt ich już nie lekceważy. Mówi o tym trener drużyny Piotr Gruszka, który za cel stawia sobie przede wszystkim to, by kibice mówili o GKS jako o mocnym beniaminku.

 

Teraz nadarza się okazja, by powtórzyć wynik z meczu w Gdańsku. Lotos Trefl ma problemy kadrowe, ciągle kontuzjowany jest Mateusz Mika, a ostatnio problemy ze zdrowiem miał inny przyjmujący Miłosz Hebda (świetnie zastąpił go 18-letni Szymon Jakubiszak). Jakby tego było mało, to drużyna z Gdańska w ostatnich dwóch tygodniach głównie jeździła po Polsce i zawodnicy chyba już nie liczą nawet kilometrów, które pokonali. Byli w Nysie, potem wrócili do siebie. Pojechali do Rzeszowa, wrócili do Gdańska, a stamtąd do Wrocławia - na turniej finałowy Pucharu Polski. Teraz znów muszą się wyprawić na południe Polski.

 

Transmisja spotkania GKS Katowice - Lotos Trefl Gdańsk od 18:00 w Polsacie Sport.

Łukasz Majchrzyk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze