Były reprezentant Turcji nowym trenerem Effectora Kielce

Siatkówka
Były reprezentant Turcji nowym trenerem Effectora Kielce
fot. effectorkielce.com.pl

Były reprezentant Turcji Sinan Tanik został nowym szkoleniowcem Effectora Kielce. Poprowadził już pierwszy trening kieleckiej drużyny.

36-letni Tanik będzie pierwszym w historii zagranicznym trenerem zespołu z Kielc, choć w jego bogatej karierze Polska odegrała znaczącą rolę. Od 2006 do 2008 grał w barwach AZS-u Olsztyn, z którym dwukrotnie zdobył brązowy medal polskiej ligi. Był też pierwszym Turkiem grającym w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju. Przed transferem do Polski występował w takich klubach jak Erdemisor Eregli czy Polis Pkd Ankara. Jednak najdłuższy okres w swojej karierze spędził w Halkbanku Ankara, w którym grał przez cztery lata (2004-2006 i 2008-2010). Potem przeniósł się do Galatasaray Stambuł, a następnie do Iraklisu Saloniki, Al-Ain i Unicaji Almerii. Z Al-Ain zdobył mistrzostwo Zjednoczonych Emiratów Arabskim, natomiast z Almerią mistrzostwo Hiszpanii. Karierę zakończył w Galatasaray, gdzie zbierał pierwsze szlify trenerskie będąc w sztabie szkoleniowym tej drużyny.

 

Tanik to również wybitny reprezentant swojego kraju. W kadrze Turcji rozegrał ponad 100 meczów i zajął z nią trzecie miejsce w rozgrywkach Ligi Europejskiej w 2008 i 2010 roku. W 2011 roku był jej kapitanem na mistrzostwach Europy. W reprezentacji Turcji także uczył się fachu trenera.

 

Nowy opiekun kieleckiej drużyny grał na pozycji przyjmującego i mierzy 198 centymetrów wzrostu.

MC, effectorkielce.com.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie