Giro d'Italia: CCC Sprandi Polkowice wystartuje w jubileuszowej edycji

Inne
Giro d'Italia: CCC Sprandi Polkowice wystartuje w jubileuszowej edycji
fot. cccsport.eu

Polska grupa kolarska CCC Sprandi Polkowice dostała tzw. dziką kartę od organizatorów 100. Giro d’Italia i po raz trzeci w swojej historii wystartuje w tym prestiżowym wyścigu. W środę została ogłoszona lista wszystkich uczestników.

"To dla nas wielki powód do dumy, że będziemy mogli uczestniczyć w tej jubileuszowej edycji. Organizatorzy Giro d’Italia, RCS Sport, kilkakrotnie docenili nasz zespół przyznając nam "dziką kartę" na swoje imprezy, takie jak Il Lombardia, Milan-Sanremo, Tirreno-Adriatico, Strade Bianche, Abu Dhabi Tour czy też Dubai Tour. Cieszymy się, że nie zawiedliśmy ich oczekiwań i po raz kolejny chcą widzieć "pomarańczowe" barwy na swoim wyścigu" – skomentował dyrektor sportowy drużyny Piotr Wadecki.

 

Jak zaznaczył, przed sezonem 2017 zespół został przebudowany i jest w nim kilku zawodników, których stać na sukces. Poprzednio grupa CCC startowała w Giro w 2003 i 2015 roku.

 

"Giro przed dwoma laty wiele nas nauczyło i wyciągnęliśmy z tego wyścigu wnioski. Zrobimy wszystko, aby przygotować się jak najlepiej i z Włoch wrócić z dobrym wynikiem" - dodał Wadecki.

 

100. edycja imprezy rozpocznie się na Sardynii, gdzie rozegrane zostaną pierwsze trzy etapy. Po dniu przerwy zawodnicy wznowią ściganie dwoma etapami na Sycylii, w tym jednym górskim, pod Etnę. W kolejnych dniach peleton będzie odkrywał tereny południowych Włoch, które nigdy lub rzadko były w przeszłości odwiedzane przez ten wyścig.

 

Kolarze zmierzać będą na północ, przejeżdżając praktycznie przez całą długość kraju i odwiedzając 17 z 21 regionów. Trasa nawiązywać będzie do wielu kolarskich mistrzów, takich jak Gino Bartali, Fausto Coppi czy Marco Pantani, a także miejsc, które odegrały znaczącą rolę w historii kraju. Zmagania zakończą się 28 maja w Mediolanie, który gościł etap Giro d’Italia aż 75 razy.

 

Łącznie na trasie trzytygodniowego wyścigu jest sześć płaskich odcinków, osiem pofałdowanych, pięć górskich z metą na podjeździe (w programie są m.in. podjazdy pod Blockhaus, Passo Pordoi, Monte Grappa, Passo del Mortirolo, czy też najwyższy szczyt wyścigu Passo Delo Stelvio) oraz dwie indywidualne czasówki.

 

W tegorocznym wyścigu wystartują 22 ekipy – wszystkie zespoły World Tour, a także drużyny, które otrzymały "dziką kartę" – poza CCC Sprandi Polkowice, także Gazprom-RusVelo, Bardiani–CSF i Wilier–Trestina.

jk, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie