Puchar Króla: Atletico nie dało szans Eibar

Atletico Madryt bez najmniejszych problemów pokonało Eibar 3:0 w ćwierćfinale Pucharu Króla. Dobry mecz rozegrał Antoine Griezmann, który zdobył bramkę i zanotował asystę.

Od początku meczu było widać, że to Atletico ma w swojej drużynie więcej jakości. Na przypieczętowanie swojej wyższości podopieczni Diego Simeone czekali jednak do 28. minuty. Wtedy to prowadzenie dał im Griezmann, który głową wpakował piłkę do pustej bramki po podaniu Gimeneza.

Druga połowa to tylko potwierdzenie przewagi Atletico. Najpierw wynik podwyższył Angel Correa, który strzałem z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. Eibar nie potrafił się przeciwstawić rywalom. Pokazała to szczególnie trzecia bramka dla gospodarzy. Defensorzy gości stali jak słupy soli, kiedy zawodnicy Simeone główkowali w polu karnym. Griezmann do Kevina Gameiro i było 3:0.

Rewanż odbędzie się w najbliższą środę o 19:15.

Atletico Madryt – SD Eibar 3:0 (1:0)