Skorupski lepszy nawet od Neuera!

Piłka nożna
Skorupski lepszy nawet od Neuera!
fot.Cyfrasport

Aktualny sezon dla Łukasza Skorupskiego jest wyjątkowo udany. Bramkarz wypożyczony do Empoli z Romy ma najwięcej czystych kont spośród wszystkich bramkarzy Serie A. Polak dziewięciokrotnie zagrał na zero "z tyłu", co czyni go trzecim najlepszym pod tym względem bramkarzem Europy.

Biorąc pod uwagę pięć czołowych ligach europejskich, czyli Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga oraz Ligue 1, zaledwie dwóch bramkarzy zaliczyło więcej spotkań od Skorupskiego z czystym kontem. Przed pochodzącym z Zabrza bramkarzem znaleźli się Thibaut Courtois z Chelsea, który 12 meczach nie puścił gola oraz Yohann Pele z Olympique Marsylia (10 czystych kont).

 

Jednak trzeba pamiętać, że niespełna 26-letni Polak gra w drużynie, która broni się przed spadkiem z Serie A. Za plecami "Skorupa" znaleźli się tacy fachowcy jak między innymi: Manuel Neuer, Hugo Lloris, Danijel Subasic czy Wojciech Szczęsny. Ci bramkarze ośmiokrotnie zachowywali czyste konta biorąc pod uwagę rozgrywki ligowe.

 

Jednokrotny reprezentant Polski w tym sezonie ligi włoskiej wystąpił w 18 meczach, a w połowie z tych spotkań zachował czyste konto. 23 razy był zmuszony wyciągać piłkę z bramki.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie